16. un 17. martā Ekonomikas un kultūras augstskolā (EKA) notika projekta „MaKE IT” 2. cikla komandu gala aizstāvēšana, un pēc komisijas rūpīgas izvērtēšanas visu 32 komandu četru mēnešu posmā sasniegtie rezultāti tika atzīti kā īstenoti atbilstoši pieteikumiem un inovāciju programmas īstenošanas kārtībai. Sasniegtos rezultātus un radīto produktu prototipus prezentēja astoņas komandas, kuras darbojās Lielā granta atlases ietvaros, un 24 komandas, kuras īstenoja projektus Mazā granta programmā.
Ventspils Augsto tehnoloģiju parku 2. ciklā pārstāvēja kopā 7 komandas, no kurām 2 bija Lielā granta, un 5 - Mazā granta komandas. Starp Lielā granta komandām bija komanda "Pack IT", kura ideja bija ražot personalizējamu kartona iepakojumu, un komanda "Skaidri un pareizi" ar ideju par gramatikas kļūdu labošanas risinājuma izveidi. Starp Mazā granta komandām bija komanda "Bubeļ" ar ideju par 3D izšūšanu uz cepurēm/keponiem, komanda "ChillDip", kas attīstīja ideju unikālu dizaina veidošanu uz priekšmetiem ar hydro dipping tehnikas metodi, komanda "Es Te Biju", kura ideja bija attīstīt jau 1. ciklā iesāktu ideju par komandu spēli Latvijas apceļošanai, komanda "Jaunais profesors", kura ideja bija lietotnes izveide, lai padarītu matemātikas apguvi aizraujošu un interesantu, un komanda "Luks", kura ideja bija pedagogu vajadzībām pielāgota plānotāju izstrāde.
“No Lielā granta komandām vērtēšanas komisija izcēla komandu “Pelni Pelna” sasniegto, bet no Mazā granta komandām - “Ratiņš Labs”, “Jaunais profesors”, “Feelful” un “Team AAA”,” informē projekta “MaKE IT” Ekonomikas un kultūras augstskolas aktivitāšu koordinators Kaspars Šteinbergs.
Komandas “Pelni Pelna” biznesa ideja paredz šķeldas pelnu izmantošana kā betona masas pildvielu. “Ratiņš Labs” ir izstrādājusi videi draudzīgus bērnu ratiņus, kuru izgatavošanā tiek izmantoti otrreiz pārstrādāti un ilgtspējīgi materiāli. Apvienība “Jaunais profesors” radījusi lietotni, lai palīdzētu skolēniem aizraujošā veidā uzlabot matemātikas prasmes. Savukārt komandas “Feelful” biznesa ideja ietver sevis un savu emociju iepazīšanu ar kinētiskās mākslas palīdzību – tam izstrādāts īpašs komplekts, bet apvienība “Team AAA” izstrādājusi īpašu tīmekļa vietni, ar kuras palīdzību var novērtēt atgriezenisko saiti gan saziņā ar klientiem, gan arī organizācijas iekšienē.
Komisijā darbojās EKA profesore, programmu direktore Dr.oec. Inga Šīna, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta pārstāvis, Dr.sc.ing. Jānis Lelis, Banku augstskolas docents, programmas vadītājs Andris Fomins, Alberta koledžas direktore Vita Vežanova, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka pārstāve Sandra Rožkalne, Ekonomikas un kultūras augstskolas fonda valdes priekšsēdētāja Anna Saltikova, kā arī Alberta koledžas un EKA studējošo pašpārvalžu pārstāvji Kitija Rozenberga, Zane Lazdiņa un Dārta Cinovska.
Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.
Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".
Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %). Vairāk par projektu: www.vatp.lv/projekti/makeit
Visas tiesības aizsargātas | Ventspils Augsto tehnoloģiju parks