50 pasākumi, 17 valstu eksperti, 7 tematiskās skatuves – inovāciju un tehnoloģiju festivāls iNOVUSS izziņo trīs dienu programmu

2019. gada 12. augusts

Mēnesi pirms notikuma viens no lielākajiem Eiropas brīvdabas inovāciju un tehnoloģiju festivāliem iNOVUSS izziņo programmu. Festivālā uz septiņām tematiskajām skatuvēm notiks vairāk nekā piecdesmit pasākumi, kuros trīs dienu garumā ar jaunāko tehnoloģijās, inovācijās un uzņēmējdarbībā dalīsies eksperti, uzņēmumu vadītāji un inovāciju eksperti no septiņpadsmit valstīm. iNOVUSS norisināsies Rīgā, Lucavsalā, no 30. augusta līdz 1. septembrim. Ieeja ir bez maksas.

Festivāla programma noritēs uz septiņām tematiskām skatuvēm un tās dažādie notikumi – diskusijas, lekcijas, prezentāciju sesijas, tīklošanas pasākumi – solās būt bez rāmjiem un garlaicīgām sarunām. Par to rūpēsies pasaules līmeņa eksperti no Baltijas, ASV, Austrālijas, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Beļģijas, Nīderlandes, Itālijas, Luksemburgas, Vācijas, Somijas, Rumānijas, Polijas, Bulgārijas.

iNOVUSS darbnīcās topošie un esošie uzņēmēji, un dažādu jomu profesionāļi varēs apgūt mūsdienīgam uzņēmuma vadītājam svarīgas prasmes, kuras reti aplūko mācību grāmatās. Starptautiski atzīts atmiņu lielmeistars atklās, kā optimizēt prātu, bet pasaules apceļotāja #instadarbnīcā varēs iemācīties veidot stāstus sociālajiem tīkliem. Eksperti atklās, kā izveidot savu personīgo zīmolu, kā sagatavoties rokzvaigznes cienīgai prezentācijai un kā kļūt par nākotnes līderi. Darbnīcās runāsim arī par produktu vērtību pārdošanu mūsdienīgam klientam, par inovācijām, kas ļauj pieņemt labākus lēmumus, un pat elpošanu, kas palīdz vadīt mierpilnāku dzīvi.

Galvenā skatuve – “Magnetic Latvia” – pulcēs jaudīgākos starptautiskos ekspertus, kuri stāstīs par visu, kas maina un mainīs ierasto realitāti, runājot par tēmām – vai mākslīgais intelekts padarīs mūs cilvēcīgākus? Kādas iespējas un izaicinājumus nākotnē sniegs izglītība un nodarbinātība? Kā atkritumus pārvērst bagātībā? Kādas ir personisko datu un ģenētikas iespējas cilvēka dzīvē?

Satikt potenciālo investoru savai idejai un paplašināt profesionālo kontaktu loku aicinās “Naudas kvartāls” . Tajā varēs saņemt padomus, ko darīt un ko nedarīt, lai pelnītu, un kā veidot bērniem izpratni par naudu un interesi par biznesu jau kopš mazotnes. Tāpat būs iespēja mācīties no pieredzējušu startapu vadītāju kļūdām un tās neatkārtot, klausīties aizraujošos biznesa pieredzes stāstos, sastapt naudas pārvaldniekus, akseleratoru pārstāvjus un piedalīties paneļdiskusijā par fintech revolūciju. Šeit Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls atvērs savas durvis plašākai publikai, rīkojot LatBan vienīgo atklāto investīciju sesiju gadā.

“23XX” platforma ir veidota, domājot par sievietes spēju radīt biznesā, tehnoloģijās un zinātnē . Riga TechGirls tajā organizēs ātros randiņus , kuros piedalīsies IT kompānijas un interesenti, kuri vēlas strādāt šajā nozarē. Notiks diskusijas par darbinieku trūkumu robotizācijas laikmetā, un klausītājus iedvesmos sieviešu stāsti sadarbībā ar projektu “Brīnumu meitas”. Tāpat šajā teltī pirmoreiz Latvijā notiks SHE LOVES TECH konkursa kvalifikācijas posms (uzņēmējdarbības un inovāciju ekosistēma, kas rada jaunas iespējas sievietēm).

Neformālā gaisotnē runāt par to, kā veidot sadarbību starp zinātni un komerciju un par pētniecību kā inovatīvu biznesa sastāvdaļu varēs teltī “Smart Cafe” . Tajā arī notiks pasaulē lielākā klimatam draudzīgo tehnoloģiju ideju konkursa “ClimateLaunchpad” nacionālais fināls. Sarunā “No kvantu fizikas līdz superdatoram” diskutēs par skaitļošanu, kādu to iepazīsim rīt, bet paneļdiskusijā “Viedā Rīga” iztirzās galvaspilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju viedo risinājumu kontekstā.

„Biznesa inkubatori” runās par jaunajiem uzņēmējiem svarīgām tēmām un piedāvās ielūkoties 22. gadsimta uzņēmēja dzīvē. Tajos varēs apgūt rūdīšanās un elpošanas tehnikas mierpilnākai dzīvei trauksmainajā biznesa vidē, kā arī uzzināt, kas ir personīgais zīmols un kā tā izveide palīdz kļūt par labāku profesionāli. Ikviens varēs atklāt savu personības arhetipu un pārdošanas speciālisti pēc grāmatas “From Selling to Co-Creating” autora Regis Lemmens praktiskās darbnīcas iegūs jaunu produkta pārdošanas piču (pitch) . Savukārt par aplikāciju un viedierīču aktualitātēm stāstīs kvantificētās dzīves entuziasti, kuri raugās uz savu ikdienu caur skaitļiem un grib pieņemt maksimāli objektīvus lēmumus. iNOVUSS tiks pieteikta arī jauna tēma – DNS sekvencēšana, kas atver plašas iespējas radīt vēl nebijušus – katra cilvēka genomam pielāgotus – produktus. Festivāla noslēgumā prognozēs, kā straujā tehnoloģiju attīstība mainīs cilvēku dzīvi, drošību, brīvību, vienlīdzību, un kāda ir to ēnas puse.

“Biznesa terasē” skanēs pieredzes stāsti gan par Eiropas savienības tirgu apgūšanu, gan iespējām un grūtībām, iekarojot tirgus aiz tās robežām – fokusā Baltija, Skandināvija un Apvienotie Arābu Emirāti. Kā arī saruna par Latvijas spēļu izstrādātājiem globālajā tirgū. Šeit būs iespējams uzzināt par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sniegto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, inovāciju un tehnoloģiju veicināšanai, kā arī iesniegt pieteikumu dalībai kādā no 15 LIAA biznesa inkubatoriem visā Latvijā.

Teltī “Futūristi” norisināsies diskusijas, prezentāciju cikli, meistarklases, pat turnīri u.c. aktivitātes par tēmu – kāda ir ceļošana un ceļotājs 21.gadsimtā? Diskutēs par mūsdienu tūrisma paradigmu maiņu un jaunu tūrisma piedāvājumu, piemēram, par tūrisma nākotni kosmosa laikmetā.

Plašāka informācija par festivālu mājaslapā www.inovuss.lv , kā arī LIAA Facebook lapā https://www.facebook.com/LIAALatvija.

Festivālu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” ietvaros.

Citas ziņas

Autors Kristīne Macate 2025. gada 14. aprīlis
Digitālās prasmes jau šodien ir izšķirošas uzņēmumu konkurētspējai. Eiropas Savienība uzsver, ka līdz 2025. gadam aptuveni 90% darbavietu būs nepieciešamas noteikta līmeņa digitālās prasmes. Diemžēl Latvija šobrīd atpaliek, ieņemot 23. vietu ES valstu vidū pēc tehnoloģiju integrācijas uzņēmumos, turklāt ikai 15% Latvijas uzņēmumu piedāvā saviem darbiniekiem apgūt IKT prasmes. KAS IR LIFT? ES Atveseļošanas Fonda līdzfinansēta iniciatīva, ko īsteno RTU Riga Business School sadarbībā ar Latvijas IT klasteri. MĒRĶIS: Nodrošināt Latvijas uzņēmējus ar digitālajām prasmēm, kuras nepieciešamas, lai veicinātu konkurētspēju mūsdienu ekonomikā. De minimis finansējums sedz 100% kursa izmaksu (neskaitot PVN no pilnās cenas); pieejams arī GBER līdzfinansējums. KAS VAR SAŅEMT? Uzņēmumi, kas reģistrēti komercreģistrā, un to darbinieki (izņemot pašnodarbinātos, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus). Uzņēmumi ar nodokļu parādu līdz 150 EUR. Uzņēmumi, kuru pārstāvji nav atzīti par vainīgiem noziedzīgos nodarījumos. Līdzfinansējums nav pieejams uzņēmumiem, kas darbojas neatbalstāmajās nozarēs, piemēram, alkohola ražošanā, nekustamo īpašumu jomā, azartspēlēs, taču ir pieejams finanšu un apdrošināšanas uzņēmumu pārstāvjiem. Kāds ir process?
Business process analyze event, tūrisma un viesmīlības nozare, apmācības, Talsi, Didzis Grāvītis
Autors Signe Kraule 2025. gada 11. aprīlis
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kā Latvijas Digitālā akseleratora Ziemeļkurzemes kontaktpunkts aicina tūrisma un viesmīlības uzņēmumus izmantot iespēju pieteikties apmācībām "Biznesa procesu analīze tūrisma un viesmīlības nozares efektivitātei un digitālo rīku pielietošanai ".
Autors Kristīne Macate 2025. gada 3. aprīlis
Latvijas IT klasteris un Latvijas Digitālais Akselerators organizē konferenci uzņēmējiem “Future Ready 2025”, kas norisināsies šī gada 25. aprīlī Rīgā. Konferences mērķis ir nodrošināt uzņēmējus ar nepieciešamajām prasmēm, lai efektīvi pielāgotos digitālajai transformācijai un pilnvērtīgi izmantotu modernās tehnoloģijas. Pasākumā pulcēsies nozares līderi, valsts pārvaldes pārstāvji un uzņēmēji, lai dalītos pieredzē un zināšanās par digitālās attīstības iespējām un izaicinājumiem. Galvenie runātāji: Sintija Brīzila (Cynthia Breazeal) - MIT Mediju laboratorijas asociētā profesore, sociālās robotikas un mākslīgā intelekta pētniece. Brīzilas vizīte Latvijā notiek, pateicoties BAFF (Baltic-American Freedom Foundation) finansējumam. Zane Čulkstēna - Darba devēja tēla konsultante un SIA “ERDA” īpašniece. Pieredzējusi uzņēmēja ar padziļinātu interesi mākslā, stratēģiskajās konsultācijās un organizāciju attīstībā. K ristaps Banga - Profesionālis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Vada Accenture globālās Space Innovation go-to-market aktivitātes, izstrādājot integrētas stratēģijas, veidojot stratēģiskas partnerības un nodrošinot biznesa inovācijas. Pēc konferences apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties divas no piedāvātajām darbnīcām, lai iegūtu praktiskas zināšanas tādās tēmās kā: Mākslīgā intelekta iespējas vadītājiem Mākslīgais intelekts mūsdienīgā projektu vadībā Mākslīgā intelekta instrumenti un drošība Cilvēkvadība pārmaiņās un rezultātu mērīšana Kiberdrošība Organizācijas līmeņa mākslīgā intelekta projekti: idejošana, atlase, sagatavošanās izstrādei un ieviešanai Mastering Change and Uncertainty (seminārs angļu valodā) Pārmaiņu projektu vadība Praktisko darbnīcu cena ir 75 eiro + PVN. Taču uzņēmējiem ir iespēja saņemt 100% de minimis līdzfinasējumu, kas nozīmē, ka jāmaksā būs tikai PVN daļa. Vairāk informācijas par konferenci un pieteikšanos pieejama: https://futureready.lv Pasākums tiek rīkots divu Atveseļošanas fonda projektu “EDIC uzņēmumu digitālo prasmju attīstība" un “Digitālo prasmju attīstība jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai Latvijas komersantos” ietvaros. Tos finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Autors Līna Damberga 2025. gada 28. marts
Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (turpmāk – VATP) uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu jauniešiem un pedagogiem “Solis pretī”. Aktivitāšu mērķis ir rosināt jauniešus aizdomāties par neiecietību savstarpējās attiecībās un pret dažādām sabiedrības grupām, izprast neiecietības sekas un apzināties iespējamos rīcības modeļus. Pirmajiem pasākumiem Ventspilī un Jelgavā iespējams pieteikties līdz 2025. gada 5. aprīlim šeit . SIF projekta ietvaros veiktā jauniešu aptauja rāda, ka 74% jauniešu ir saskārušies ar neiecietību. No tiem 40% to izjutuši paši, 15% redzējuši, kā tiek diskriminēts kāds cits, bet vēl 19% to piedzīvojuši gan paši, gan redzējuši vērstu pret citiem. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, arī jauniešu vidū lielākā daļa par piedzīvoto izvēlējušies neziņot ne vecākiem, ne pedagogiem. Savukārt liela daļa to, kuri redzējuši pret citiem vērstu neiecietību vai mobingu, nav iejaukušies un neko nav darījuši, lai upuri aizstāvētu. Tāpat aizvien nozīmīgāks kļūst jautājums par neiecietību digitālajā vidē un jauniešiem ir būtiski apzināties, ka vārda brīvība nav visatļautība un par naida runu ir paredzēta kriminālatbildība.  Pasākumu ciklā tiks īstenotas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, kas sniegs jauniešiem un pedagogiem zināšanas par neiecietības izpausmēm skolas vidē un ārpus tās, neiecietības ietekmi uz cilvēku un sabiedrību, kā arī rīcības modeļiem, atbildību un atbalsta formām. Pasākumu mērķauditorija ir jaunieši, kuri mācās vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10.-12. klasē un profesionālo skolu 1.-4. kursā, un izglītības speciālisti. Katra pasākuma ilgums jauniešiem ir divas dienas, starp kurām viens mēnesis ir individuālo iniciatīvu īstenošanai. Izglītojošo pasākumu cikls tiks uzsākts šī gada aprīlī un notiks visos Latvijas reģionos – Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Pasākumu ciklu vadīs eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos Ilze Bērziņa un eksperts neformālās izglītības jautājumos darbā ar jauniešiem Emīls Anškens. Izglītojošus pasākumus jauniešiem iecietības veicināšanai “Solis pretī” organizē Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība” ietvaros. Papildus informācijai: Līna Damberga Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Projekta koordinatore lina.damberga@vatp.lv
Atvērt vairāk ziņu