2023.gada 2. novembrī LIAA Kuldīgas biznesa inkubatora telpās norisinājās jau trešais Eiropas Digitālā inovācijas centra (EDIC) Kurzemes reģiona kontaktpunkta rīkotais pasākums ar nosaukumu “Digitalizācijas Brančs Kuldīgā”. Tā mērķis bija informēt uzņēmējus par finansējuma un atbalsta rīkiem digitalizācijas attīstības procesā.
Pasākuma ievadā klātesošos uzrunāja Kurzemes kontaktpunkta Digitālās inovācijas centra vadītājs Gvido Grīnbergs, stāstot par iespējām Kurzemes reģiona uzņēmējiem digitalizēt uzņēmējdarbības procesus, kā arī produktus vai pakalpojumus.
Ēvalds Urtāns, mākslīgā intelekta pētnieks dalījās ar savu skatījumu un pieredzi par mākslīgā intelekta risinājumiem procesu un produktu digitalizācijai. Prezentācijas laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar mākslīgā intelekta būtību un to pielietojumu ikdienā un biznesā, kā arī tiem bija iespēja uzzināt par reāliem mākslīgā intelekta risinājumiem, kuri spēj atvieglot uzņēmumu darbību.
Pasākumu bagātināja Sergejs Zikovs, kurš pasākuma dalībniekiem skaidroja atšķirību starp digitalizāciju un digitālo transformāciju, kā arī sniedza ieskatu par pirmajiem soļiem, kuri jāveic uzņēmumam, lai saprastu, kas ir tās jomas, kuras uzņēmumos būtu vērts digitalizēt. Sergejs uzsvēra: “Mūsdienās gribot vai negribot ir jāseko līdzi laikam un jaunākajām tendencēm, jo tehnoloģijas attīstās ļoti ātros tempos. Lai uzņēmumi paaugstinātu savu konkurētspēju ir nepieciešams ieviest dažādus modernus risinājumus uzņēmuma procesos.”
Pasākumu noslēdza Ventspils Augstskolas 3. kursa students un BASAFUL izpilddirektors Daniels Bērziņš, kurš iepazīstināja klātesošos ar studentu dibināto uzņēmumu, tā pirmsākumu un digitālo attīstību līdz šim brīdim. Šobrīd BASAFUL piedāvā dažādus digitālus pakalpojumus, kā piemēram, mājaslapas izstrādi, digitālo mārketingu, sociālo tīklu administrēšanu. BASAFUL nodrošina iespēju studentiem gūt daudz praktiskāku pieredzi viņu profesionālajā izaugsmē. Par digitālajiem rīkiem, kas tiek izmantoti BASAFUL ikdienā Daniels atbild: “Visi procesi uzņēmuma iekšienē ir pārnesti uz digitālo vidi. Iekšējā komunikācija, projektu vadības sistēmas, pat līgumu izstrāde.” Savukārt jautājot par galvenajiem rīkiem, kuri tiek pielietoti īstenojot projektus un sniedzot savus pakalpojumus Daniels atbild sekojoši “Tas ir mākslīgais intelekts, Google, kā arī YouTube.”
Pasākuma dalībniekiem bija iespēja arī neformālā gaisotnē iepazīties, uzdot sev interesējošus jautājumus un apmainīties ar kontaktinformāciju.
Sīkāka informācija par pieejamo atbalstu šeit.
*Informatīvu pasākumu “Digitalizācijas rīts” organizēja Eiropas digitālās inovācijas centra Kurzemes kontaktpunkts, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks projekta “EDIC: atbalsts digitalizācijai un mākslīgā intelekta attīstībai Latvijā” un projekta “Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia” īstenošanas ietvaros.
*Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Ziņu sagatavojis EDIC Kurzemes reģiona kontaktpunkta komanda
Visas tiesības aizsargātas | Ventspils Augsto tehnoloģiju parks