BAC ziņas: biznesa atbalsts un darbinieku pārkvalifikācija
2020. gada 20. februāris
Ventspils Biznesa atbalsta centrs (VBAC) ir iedvesmots, ka varam uzrunāt ikvienu uzņēmēju sadarboties.
Ventspils Biznesa atbalsta centrs realizē Urban Innovative Actions programmas inovāciju projektu “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe). Projekta mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem piesaistīt kvalificētus darbiniekus un potenciālajiem darba ņēmējiem attīstīt prasmes, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes darba tirgū, īpašu uzmanību pievēršot IKT nozares attīstībai.
Kā vienu no sekmīgiem piemēriem šī projekta robežās jāmin, ka Ventspils Biznesa atbalsta centrs sadarbībā ar uzņēmumu AS “Emergn” realizēja četru nedēļu apmācības programmā Java Scrip React. Savukārt sadarbībā ar SIA “Azeron” notika apmācības par tēmu “IKT ražošanas cikls”. Apmācībās apguva visu par IKT produktu dažādām izstrādes fāzēm no idejas formulēšanai līdz prototipēšanai, izzināts ražošanas cikls un ar to saistītie procesi, kvalitātes kontroles mehānismi, to ieviešana un testēšana. Pozitīvais rādītājs, ka deviņi no desmit apmācāmajiem uzreiz noslēdza darba tiesiskās attiecības ar SIA “Azeron”. Savukārt “Accenture”, Latvijas filiālei esam sekmīgi palīdzējuši nokomplektēt grupu Vasaras skolas Bootcamp Ventspils nodrošināšanai, kā arī nokomplektējuši grupu Digital Gym (VBAC organizētās apmācības, ievads programmēšanā un Phyton apmācībās).
Ventspils Biznesa atbalsta centrs katram uzņēmumam ir gatavs nodrošināt veselu pasākumu kopumu, kurās ietilpst:
- Apmācību plāna izstrāde;
- Lektoru piesaiste;
- Apmācāmo grupu nokomplektēšanu;
- Apmācību norises nodrošināšana;
- Atbalsta sniegšana apmācāmo personu darbā iekārtošanā.
Visas aktivitātes tiek nodrošinātas, Projektā piešķirto finanšu līdzekļu ietvaros.
Aicinām ik vienu uzņēmēju apzināt, kādas būtu katra vajadzības jaunu darbinieku piesaistē tuvāko divu gadu laikā, kādas programmēšanas valodu zināšanas nepieciešamas potenciālajam darba ņēmējam, lai veicinātu jaunu IT speciālistu piesaisti, vai, lai veiktu pārkvalifikāciju atbilstoši Jūsu nepieciešamībai. Projekta ietvaros un par projekta piešķirtajiem finanšu līdzekļiem, esam ieinteresēti šīs iepriekš minētās apmācības Jūsu kompānijas vajadzībām organizēt un realizēt, bez papildus atlīdzības. Lai uzzinātu, ko vairāk par projektu, lūdzam Jūs sazināties ar pārkvalifikācijas projekta koordinatori Ritu Bergmani (e-pasts: rita.bergmane@vatp.lv).
Otrs darbības virziens, kuru īsteno Ventspils biznesa atbalsta centrs pieminētā projekta ietvaros ir uzņēmējdarbības programmas atbalsts Ventspilī. Šīs programmas ietvaros 2019.gada oktobrī sākās apmācību cikls START IT SMART, kas paredzēts jaunizveidotiem uzņēmumiem (Start-up) par tēmu “Digitālais mārketings un eksports”. Apmācības bija kā vairāku nodarbību cikls, kur noslēdzošā nodarbība noritēja paneļdiskusijas veidā, kurā piedalījās vairāki eksperti- uzņēmējdarbības profesionāļi, ar mērķi veicināt preču vai pakalpojuma eksportu un radīt apstākļus jauna eksporta tirgus apgūšanai. Apmācības vadīja pasniedzēji no Latvijas Digitālo Ekspertu biedrības, kuru lektori ir vieni no Latvijas vadošajiem nozares ekspertiem ar vairāk kā 10 gadu pieredzi interneta mārketingā. Vienu no lekcijām vadīja indiešu izcelsmes vieslektors Darshakk Bhatt, kurš ir viens no vadošajiem digitālā mārketinga ekspertiem pasaulē. Jāizceļ, ka noslēdzošā peneļdiskusija par tēmu "Digitālais mārketings eksporta veicināšanai (iespējas un zemūdens akmeņi)” notika koncertzālē “Latvija”, kurā piedalījās pieaicināti digitālā mārketinga eksperti – Latvijā zināmi uzņēmējdarbības profesionāļi, piemēram, Artūrs Bernovskis (Mailigen dibinātājs), Vilnis Dreimanis (attīstījis uzņēmumus «Velosock» un «Stenders»), arī Jāzeps Linde (mCloud Global – digitālais stratēģis) un ne tikai. Diskusiju vadīja zinošais Latvijas Digitālo Ekspertu biedrības valdes loceklis Sergejs Volvenkins. Apmācību cikls tika īstenots projekta ietvaros un par projekta piešķirtajiem finanšu līdzekļiem. Aicinām ikvienu jaunuzņēmumu sekot līdzi jaunumiem mūsu Facebook lapā, vai rakstot biznesa atbalsta speciālistei Zanei Kūlmanei e-pastā: zane.kulmane@vatp.lv.
Citas ziņas

Digitālās prasmes jau šodien ir izšķirošas uzņēmumu konkurētspējai. Eiropas Savienība uzsver, ka līdz 2025. gadam aptuveni 90% darbavietu būs nepieciešamas noteikta līmeņa digitālās prasmes. Diemžēl Latvija šobrīd atpaliek, ieņemot 23. vietu ES valstu vidū pēc tehnoloģiju integrācijas uzņēmumos, turklāt ikai 15% Latvijas uzņēmumu piedāvā saviem darbiniekiem apgūt IKT prasmes. KAS IR LIFT? ES Atveseļošanas Fonda līdzfinansēta iniciatīva, ko īsteno RTU Riga Business School sadarbībā ar Latvijas IT klasteri. MĒRĶIS: Nodrošināt Latvijas uzņēmējus ar digitālajām prasmēm, kuras nepieciešamas, lai veicinātu konkurētspēju mūsdienu ekonomikā. De minimis finansējums sedz 100% kursa izmaksu (neskaitot PVN no pilnās cenas); pieejams arī GBER līdzfinansējums. KAS VAR SAŅEMT? Uzņēmumi, kas reģistrēti komercreģistrā, un to darbinieki (izņemot pašnodarbinātos, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus). Uzņēmumi ar nodokļu parādu līdz 150 EUR. Uzņēmumi, kuru pārstāvji nav atzīti par vainīgiem noziedzīgos nodarījumos. Līdzfinansējums nav pieejams uzņēmumiem, kas darbojas neatbalstāmajās nozarēs, piemēram, alkohola ražošanā, nekustamo īpašumu jomā, azartspēlēs, taču ir pieejams finanšu un apdrošināšanas uzņēmumu pārstāvjiem. Kāds ir process?

Latvijas IT klasteris un Latvijas Digitālais Akselerators organizē konferenci uzņēmējiem “Future Ready 2025”, kas norisināsies šī gada 25. aprīlī Rīgā. Konferences mērķis ir nodrošināt uzņēmējus ar nepieciešamajām prasmēm, lai efektīvi pielāgotos digitālajai transformācijai un pilnvērtīgi izmantotu modernās tehnoloģijas. Pasākumā pulcēsies nozares līderi, valsts pārvaldes pārstāvji un uzņēmēji, lai dalītos pieredzē un zināšanās par digitālās attīstības iespējām un izaicinājumiem. Galvenie runātāji: Sintija Brīzila (Cynthia Breazeal) - MIT Mediju laboratorijas asociētā profesore, sociālās robotikas un mākslīgā intelekta pētniece. Brīzilas vizīte Latvijā notiek, pateicoties BAFF (Baltic-American Freedom Foundation) finansējumam. Zane Čulkstēna - Darba devēja tēla konsultante un SIA “ERDA” īpašniece. Pieredzējusi uzņēmēja ar padziļinātu interesi mākslā, stratēģiskajās konsultācijās un organizāciju attīstībā. K ristaps Banga - Profesionālis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Vada Accenture globālās Space Innovation go-to-market aktivitātes, izstrādājot integrētas stratēģijas, veidojot stratēģiskas partnerības un nodrošinot biznesa inovācijas. Pēc konferences apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties divas no piedāvātajām darbnīcām, lai iegūtu praktiskas zināšanas tādās tēmās kā: Mākslīgā intelekta iespējas vadītājiem Mākslīgais intelekts mūsdienīgā projektu vadībā Mākslīgā intelekta instrumenti un drošība Cilvēkvadība pārmaiņās un rezultātu mērīšana Kiberdrošība Organizācijas līmeņa mākslīgā intelekta projekti: idejošana, atlase, sagatavošanās izstrādei un ieviešanai Mastering Change and Uncertainty (seminārs angļu valodā) Pārmaiņu projektu vadība Praktisko darbnīcu cena ir 75 eiro + PVN. Taču uzņēmējiem ir iespēja saņemt 100% de minimis līdzfinasējumu, kas nozīmē, ka jāmaksā būs tikai PVN daļa. Vairāk informācijas par konferenci un pieteikšanos pieejama: https://futureready.lv Pasākums tiek rīkots divu Atveseļošanas fonda projektu “EDIC uzņēmumu digitālo prasmju attīstība" un “Digitālo prasmju attīstība jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai Latvijas komersantos” ietvaros. Tos finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.

Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (turpmāk – VATP) uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu jauniešiem un pedagogiem “Solis pretī”. Aktivitāšu mērķis ir rosināt jauniešus aizdomāties par neiecietību savstarpējās attiecībās un pret dažādām sabiedrības grupām, izprast neiecietības sekas un apzināties iespējamos rīcības modeļus. Pirmajiem pasākumiem Ventspilī un Jelgavā iespējams pieteikties līdz 2025. gada 5. aprīlim šeit . SIF projekta ietvaros veiktā jauniešu aptauja rāda, ka 74% jauniešu ir saskārušies ar neiecietību. No tiem 40% to izjutuši paši, 15% redzējuši, kā tiek diskriminēts kāds cits, bet vēl 19% to piedzīvojuši gan paši, gan redzējuši vērstu pret citiem. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, arī jauniešu vidū lielākā daļa par piedzīvoto izvēlējušies neziņot ne vecākiem, ne pedagogiem. Savukārt liela daļa to, kuri redzējuši pret citiem vērstu neiecietību vai mobingu, nav iejaukušies un neko nav darījuši, lai upuri aizstāvētu. Tāpat aizvien nozīmīgāks kļūst jautājums par neiecietību digitālajā vidē un jauniešiem ir būtiski apzināties, ka vārda brīvība nav visatļautība un par naida runu ir paredzēta kriminālatbildība. Pasākumu ciklā tiks īstenotas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, kas sniegs jauniešiem un pedagogiem zināšanas par neiecietības izpausmēm skolas vidē un ārpus tās, neiecietības ietekmi uz cilvēku un sabiedrību, kā arī rīcības modeļiem, atbildību un atbalsta formām. Pasākumu mērķauditorija ir jaunieši, kuri mācās vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10.-12. klasē un profesionālo skolu 1.-4. kursā, un izglītības speciālisti. Katra pasākuma ilgums jauniešiem ir divas dienas, starp kurām viens mēnesis ir individuālo iniciatīvu īstenošanai. Izglītojošo pasākumu cikls tiks uzsākts šī gada aprīlī un notiks visos Latvijas reģionos – Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Pasākumu ciklu vadīs eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos Ilze Bērziņa un eksperts neformālās izglītības jautājumos darbā ar jauniešiem Emīls Anškens. Izglītojošus pasākumus jauniešiem iecietības veicināšanai “Solis pretī” organizē Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība” ietvaros. Papildus informācijai: Līna Damberga Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Projekta koordinatore lina.damberga@vatp.lv