"Ģimenei draudzīga darbavieta" statusu ieguvuši vēl 40 darba devēji

2023. gada 22. maijs

Sabiedrības integrācijas fonda īstenotās programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu ieguvuši vēl 40 darba devēji. Kopā jau 205 uzņēmumi gan no privāta, gan publiskā sektora pievienojušies programmā, kas nodrošina konsultatīvu un informatīvu atbalstu organizācijām, veicinot darba un privātās dzīves līdzsvaru sabiedrībā.


No 19. maija “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu ieguvuši – SIA “AJ Power Holding”, Biedrība “AKTĪVISTS”, SIA “Autentica”, VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”, Nodibinājums “Bērnu slimnīcas fonds”, SIA “Brokastu Māja”, SIA “Cabot Latvia”, SIA “Coca-Cola HBC Latvia”, SIA “Corporate Solutions”, AS “Delfi”, AS “Eco Baltia”, SIA “Euroaptieka”, SIA “EVA-SAT”, SIA “Fazer Latvija”, Finanšu izlūkošanas dienests, Finanšu ministrija, SIA “Gaudy”, SIA “Hotel Jūrmala SPA”, AS “Kesko Senukai Latvia”, KPMG Baltics SIA, SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”, Biedrība “Lab Futura”, Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”, SIA “Liepājas teātris”, Luminor Bank AS Latvijas filiāle, SIA “Mītavas Čiekurs”, SIA “OC VISION”, SIA “Rēzeknes Satiksme”, RP SIA “Rīgas satiksme”, Siguldas novada pašvaldība, SIA “Sunstar Group”, SIA “TENACHEM”, SIA “VARIS Toys”, SIA “Veizāna deju skola”, Ventspils PII “Bitīte”, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs”, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija, SIA “Vidzemes slimnīca”, SIA “Visma Enterprise” un SIA “Visma Labs”.


Programma ietver tās esošo un potenciālo dalībnieku atbalstu un konsultēšanu, rīkojot izglītojošus seminārus, tīklošanās pasākumus, lai popularizētu ieguvumus no ģimenei draudzīgas darba vides gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā.  Lai iegūtu programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu, darba devējs aizpilda pašnovērtējuma anketu un veic izvērtēšanas sarunas ar programmas konsultantu, kuras laikā darba devējs kopā ar konsultantu novērtē ne tikai to, kas ir paveikts bet arī ieceres un attīstības plānu ģimenei draudzīgas darbavietas pilnveidošanā. Statuss tiek piešķirts uz diviem gadiem, pēc tam darba devējs veic atkārtotu izvērtēšanu.


Programmai pievienojas “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”. To, kādēļ uzņēmumam ir svarīgi būt ģimenēm draudzīgam, skaidro Psiholoģiskā atbalsta procesu vadītāja Zane Priedīte: “Slimnīcas profesionāļi piedzīvo emocionāli smagu darba ikdienu, tādēļ mums kā darba devējam ir būtiski novērst izdegšanu un vairot psihoemocionālo labbūtību. Tas ir svarīgi, lai arī mūsu pacienti saņemtu efektīvu pacientu aprūpi un ārstniecību, kā arī pēc iespējas pozitīvāku pacientu pieredzi. Bērnu slimnīcai ir svarīgi būt ģimenei draudzīgai darba vietai, jo mēs, tāpat kā jebkura cita organizācija, vēlamies motivēt, atbalstīt un vairot esošo darbinieku lojalitāti, kā arī piesaistīt mūsu kolektīvam jaunus speciālistus. Svarīgi piebilst, ka ārstniecības un aprūpes personāla piesaistes jomā ir īpaši sīva konkurence, jo par šiem speciālistiem ārstniecības iestāžu starpā ir liela sāncensība. Ikdienā lietojam saukli – rūpēs par citiem, neaizmirsti parūpēties par sevi! Tieši tāpēc vēlamies radīt vidi, kurā darbiniekiem būtu viegli rūpēties par sevi.


“3. jūnijā apritēs divi gadi, kopš programmas atklāšanas, kad pirmie darba devēji pievienojās programmai un ieguva statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Patiesi priecājamies, ka programmas dalībnieku loks paplašinās, šobrīd apvienojot jau 205 darba devējus. Ievērojamu savu dzīves daļu mēs veltām darbam, tādēļ ir svarīgi, ka darba vide iekļauj darbinieku gaidas un vajadzības. Mēs redzam, ka arvien vairāk darba devēji ņem vērā darbinieku vajadzības un rūpējas gan par darbinieku labbūtību, gan privātās dzīves līdzsvaru, kas ir būtiski aspekti ceļā uz laimīgas sabiedrības konceptu” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.


Programmas dalībniekiem ir iespēja pieteikties programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” grantu konkursam, lai īstenotu kādu ģimenei draudzīgu iniciatīvu savā organizācijā. Granta pieteikumus interesenti aicināti iesniegt elektroniski līdz 2023. gada 26. maija plkst. 23.59, nosūtot uz Fonda e-pasta adresi vietagimenei@sif.gov.lv. Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa pieejama www.sif.gov.lv sadaļā “Projektu konkursi”. Projekta aktivitāšu īstenošanas laika periods ir no 2023. gada 1. jūnija līdz 2023. gada 31. oktobrim.


Programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” mērķis ir sekmēt tādas darba vides kultūras attīstību Latvijā, kas ir empātiska, cilvēcīga un saprotoša, vienlaikus piedāvājot instrumentus gan esošās darba vides novērtējumam, gan finansiālu palīdzību dažādu atbalsta pasākumu ieviešanā darbiniekiem.


Statusam “Ģimenei draudzīga darbavieta” var pretendēt ikviena organizācija, kura nodarbina vismaz vienu darbinieku – gan privātuzņēmumi, gan arī valsts un pašvaldību iestādes un nevaldības organizācijas.


Ar visiem “Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu ieguvušajiem darba devējiem, kā arī dažādiem iedvesmojošiem pieredzes stāstiem, ikviens var iepazīties www.vietagimenei.lv sadaļās “Labās prakses” un “Programmas dalībnieki”.


Programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” īstenošanu nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”.

Citas ziņas

Autors Līna Damberga 2025. gada 28. marts
Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (turpmāk – VATP) uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu jauniešiem un pedagogiem “Solis pretī”. Aktivitāšu mērķis ir rosināt jauniešus aizdomāties par neiecietību savstarpējās attiecībās un pret dažādām sabiedrības grupām, izprast neiecietības sekas un apzināties iespējamos rīcības modeļus. Pirmajiem pasākumiem Ventspilī un Jelgavā iespējams pieteikties līdz 2025. gada 5. aprīlim šeit . SIF projekta ietvaros veiktā jauniešu aptauja rāda, ka 74% jauniešu ir saskārušies ar neiecietību. No tiem 40% to izjutuši paši, 15% redzējuši, kā tiek diskriminēts kāds cits, bet vēl 19% to piedzīvojuši gan paši, gan redzējuši vērstu pret citiem. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, arī jauniešu vidū lielākā daļa par piedzīvoto izvēlējušies neziņot ne vecākiem, ne pedagogiem. Savukārt liela daļa to, kuri redzējuši pret citiem vērstu neiecietību vai mobingu, nav iejaukušies un neko nav darījuši, lai upuri aizstāvētu. Tāpat aizvien nozīmīgāks kļūst jautājums par neiecietību digitālajā vidē un jauniešiem ir būtiski apzināties, ka vārda brīvība nav visatļautība un par naida runu ir paredzēta kriminālatbildība.  Pasākumu ciklā tiks īstenotas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, kas sniegs jauniešiem un pedagogiem zināšanas par neiecietības izpausmēm skolas vidē un ārpus tās, neiecietības ietekmi uz cilvēku un sabiedrību, kā arī rīcības modeļiem, atbildību un atbalsta formām. Pasākumu mērķauditorija ir jaunieši, kuri mācās vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10.-12. klasē un profesionālo skolu 1.-4. kursā, un izglītības speciālisti. Katra pasākuma ilgums jauniešiem ir divas dienas, starp kurām viens mēnesis ir individuālo iniciatīvu īstenošanai. Izglītojošo pasākumu cikls tiks uzsākts šī gada aprīlī un notiks visos Latvijas reģionos – Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Pasākumu ciklu vadīs eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos Ilze Bērziņa un eksperts neformālās izglītības jautājumos darbā ar jauniešiem Emīls Anškens. Izglītojošus pasākumus jauniešiem iecietības veicināšanai “Solis pretī” organizē Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība” ietvaros. Papildus informācijai: Līna Damberga Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Projekta koordinatore lina.damberga@vatp.lv
Autors Līna Indriksone 2025. gada 7. marts
Nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" (VATP), reģ. Nr. 40008088258, aicina pievienoties projektu koordinatoru/-i! Tavi pienākumi: Uzņēmuma attīstības projektu izstrāde - grantu un investīciju piesaistei Projektu īstenošana, nodrošinot projekta darbu, termiņu, resursu un izmaksu plānošanu, koordinēšanu un kontrolēšanu Projekta iepirkumu dokumentācijas, atskaišu un ziņojumu sagatavošana Dalība uzņēmuma attīstības plānošanā un stratēģiju izstrādē Komunikācija ar projektu partneriem No Tevis sagaidām: Iepriekšējā pieredze projektu izstrādē vai projektu ieviešanā Iepriekšēja pieredze ES projektu administrešanā Mērķtiecība, proaktivitāte un vēlme sasniegt rezultātus Angļu un latviešu valodas zināšanas Lieliskas komunikācijas un pārrunu prasmes Vēlama, bet ne obligāta augstākā izglītība; zināšanas par tirgus izpēti, attīstības plānu un stratēģiju izstrādi; iepriekšējā pieredze iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā; iepriekšējā pieredze projekta vadītāja, projekta koordinatora vai projekta vadītāja asistenta amatā Mēs piedāvājam: Stabilu un dinamisku darbu uzņēmumā, kas aktīvi aug un attīstās Iespēju pilnveidot savas profesionālās prasmes un augt kopā ar mums Apmaksātas telefonsarunas un mobilo internetu Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika. Pamatinformācija: Mēneša bruto alga: 1500 - 1800 EUR Atrašanās vieta: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, Ventspils, LV 3602 Darba slodze: Pilna slodze Darba valoda: angļu, latviešu Līdz 2025. gada 1. aprīlim gaidīsim Tavu pieteikumu uz e-pastu cv@vatp.lv ar norādi "Projektu koordinators/-e". Pateicamies ikvienam pretendentam tomēr lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kas tiks virzīti nākamajai atlases kārtai. Ja nesazināmies ar Jums 3 nedēļu laikā kopš dienas, kad esat mums nosūtījis/-usi savu CV, lūdzam uzskatīt, ka nākamajai kārtai neesat izvirzīts/-a.
Autors Līna Indriksone 2025. gada 7. marts
Šī gada 5. martā Valmierā, pulcējot vairāk nekā 100 dalībniekus, aizvadīta starptautiska konference ”Apritīgas koprades darbnīcas”. Pasākuma laikā tika īstenotas dažādas aktivitātes, tostarp paneļdiskusija, kurā piedalījās VATP Tehnoloģiju attīstības daļas vadītāja Sandra Rožkalne un projekta partneri no Latvijas, Norvēģijas, Vācijas un Dānijas. Pasākumā tika izcelta koprades darbnīcu loma aprites ekonomikas principu veicināšanā, materiālu atkārtotas izmantošanas veicināšanā un ilgtspējīgu inovāciju attīstībā. Konferencē pārsteigumu sagādāja grupa ”Santehniķi”, kuri uzstājas ar santehnikas trubām, radot piemērotu noskaņu konferencei par aprites ekonomiku. Pēcāk ievadvārdus teica Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietniece – Attīstības pārvaldes vadītāja un Ilze Eglāja, Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja. Ar prezentāciju par ilgtspējīgu būvniecību un aprites ekonomikas principu ieviešanu būvniecības nozarē uzstājās Marija Katrīna Dambe, arhitekte SIA ”NOMAD arhitects”, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes ”Arhitektūra un būvniecība” studiju virziena direktore. Marija dalījās interesantos piemēros no dažādiem arhitektūras projektiem, kuros ir ietverti ilgtspējīgi aprites ekonomikas principi, iedvesmojot vietējās kopienas īstenot radošas idejas būvniecībā. Ar atziņām piepildīta paneļdiskusija, kurā piedalījās koprades darbnīcu pārstāvji no Latvijas, Dānijas, Vācijas un Norvēģijas bija viens no konferences programmas gaidītākajiem notikumiem. Pārstāvji uzsvēra koprades darbnīcu kopienu vērtību un to, kā tas ir milzīgs resurss, kurā meikeriem (koprades darbnīcu lietotājiem) vērsties, lai pilnveidotu, īstenotu savas idejas. Tāpat, lai veicinātu ilgtspējīgu ideju īstenošanu, diskusijas dalībnieki uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir izglītot cilvēkus par aprites ekonomikas principiem, rādīt piemērus, kā arī nodrošināt materiālus un iekārtas, kas palīdz šādas idejas īstenot. Tādēļ projektā “Circular spaces” izstrādātajā izglītības programma ir īpaši vērtīgs resurss, lai stiprinātu kopienas zināšanas aprites ekonomikā. Arno Vaģelis, SIA “V.L.T.” projektu vadītājs, pastāstīja par uzņēmuma darbību un tajā jau esošajiem aprites ekonomikas principiem, ražojot ilgtspējīgu iepakojumu no pārstrādāta papīra. Uzņēmums ir spēris daudz soļus, lai savu ražošanas procesu papildinātu ar ilgtspējas praksi no dažādām perspektīvām. Ar aizraujošu un interesantu pieredzes stāstu dalījās Līva Birkava un Karīna Vītiņa – dizaineres, mākslinieces un inovatores. Līva un Karīna uzsvēra, cik svarīgi ir radīt dizainu, kas ir ilgtspējīgs, tranformējams, pēc iespējas izmantojams atkārtoti. Meitenes šobrīd izstrādā produktu, kas ir radīts pēc aprites ekonomikas principiem un ir ilgtspējīgs, taču, lai nonāktu līdz idejai, tika izmēģinātas dažādas idejas, vairāki mēģinājumi un prototipi. Pieredzes stāsts iedvesmoja klātesošos nebaidīties mēģināt, eksperimentēt, jo tieši tā var nonākt pie inovatīvu un interesantu produktu izstrādes. Lai demonstrētu un iedvesmotu dalībniekus unikālu apritīgu ideju radīšanai, konferences noslēgumā norisinājās darbnīca, kurā katrs dalībnieks varēja izveidot atslēgu piekariņu no atkārtoti izmantojamiem materiāliem, tādā veidā pielietojot aprites ekonomikas principus. Darbnīcu organizēja Valmieras koprades darbnīca DARE. Konferences ieraksts ir pieejams ikvienam Valmieras novada pašvaldības Youtube kanālā šeit . Projektu īsteno 8 partneri no Baltijas jūras reģiona valstīm – Valmieras novada pašvaldība, nodibinājums “Ventspils Augsto Tehnoloģiju parks” (Ventspils dizaina darbnīca RADE), Valmieras attīstības aģentūra (Valmieras koprades darbnīca DARE), Kaunas Science and Technology Park (Lietuva), Lithuania Innovation Centre (Lietuva), Creator Makerspace (Norvēģija), Maker (Dānija), Technical University of Applied Sciences Wildau (Vācija). Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces .
Autors Līna Indriksone 2025. gada 18. februāris
Nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" (VATP), reģ. Nr. 40008088258, aicina pievienoties komandai enerģisku un mērķtiecīgu kolēģi – Klientu attiecību vadītāju. Ja Tevi aizrauj darbs ar B2B klientiem, piemīt lieliskas pārdošanas prasmes un Tev patīk sasniegt rezultātus, pievienojies mūsu komandai! Tavi pienākumi: Aktīvi meklēt un piesaistīt jaunus apmācību kursu dalībniekus un klientus Kurzemē Uzturēt ilgtermiņa sadarbību ar esošajiem klientiem, nodrošinot augstāko apkalpošanas kvalitāti Informēt klientus par apmācību kursiem, izzināt viņu vajadzības un piedāvāt piemērotākos risinājumus Piedalīties apmācību kursu organizēšanas procesā un sekot līdzi klientu pieredzei Analizēt tirgus tendences un konkurentu piedāvājumus, lai nodrošinātu efektīvu klientu piesaisti Sagatavot atskaites par piesaistes aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem. No Tevis sagaidām: Iepriekšēja darba pieredze klientu apkalpošanas, pārdošanas vai attiecību vadības jomā, vēlams apmācību vai izglītības sektorā Teicamas komunikācijas un saskarsmes prasmes Spēja patstāvīgi organizēt darbu un pieņemt lēmumus Analītiskā domāšana un spēja risināt problēmas Labas datorprasmes (MS Office, CRM sistēmas) B kategorijas autovadītāja apliecība Vēlama pieredze darbā ar tiešsaistes grafiskā dizaina rīkiem (Canva u.c.). Vēlama augstākā izglītība (priekšroka tiks dota ar komercdarbību, mārketingu vai klientu apkalpošanu saistītā jomā) Mēs piedāvājam: Bruto atalgojumu no 1600 EUR Stabilu un dinamisku darbu uzņēmumā, kas aktīvi aug un attīstās Iespēju pilnveidot savas profesionālās prasmes un augt kopā ar mums  Apmaksātas telefonsarunas un mobilo internetu Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika. Ja šis piedāvājums raksturo Tevi, līdz 2025. gada 28. februārim gaidīsim Tavu pieteikumu uz e-pastu cv@vatp.lv ar norādi "Klientu attiecību vadītājs". Pateicamies ikvienam pretendentam tomēr lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kas tiks virzīti nākamajai atlases kārtai. Ja nesazināmies ar Jums 3 nedēļu laikā kopš dienas, kad esat mums nosūtījis/-usi savu CV, lūdzam uzskatīt, ka nākamajai kārtai neesat izvirzīts/-a.
Atvērt vairāk ziņu
Share by: