Eiropa patlaban saskaras ar vairākiem ekonomiskajiem, sociālajiem un vides izaicinājumiem, kā arī Ukrainas krīzi, un līdz ar to uzņēmumus smagi skāruši piegādes ķēžu traucējumi. Lai risinātu šīs problēmas, Eiropas Savienība (ES) ir ieviesusi jaunus pasākumus vienotā tirgus noturības stiprināšanai un ilgtspējīgas, digitālas un globāli konkurētspējīgas ekonomikas veidošanai.
Lai palīdzētu pārstrukturizēt piegādes ķēdes un stiprinātu to noturību krīzes apstākļos, ir izveidota platforma Supply Chain Resilience. Tā palīdz uzņēmumiem saglabāt, pārstrukturēt vai nomainīt esošās piegādes ķēdes, kā arī iegūt izejmateriālus, detaļas, sastāvdaļas un/vai daļēji gatavas preces vai pakalpojumus, kas tiem nepieciešami, lai turpinātu ražošanu.
Lai izveidotu sadarbību ar jauniem partneriem un nodrošinātu savu starptautisko piegādes ķēdi, uzņēmēji aicināti reģistrēt savu uzņēmumu jaunajā platformā.
Platformas galvenie mērķi:
Platformā galvenā uzmanība pievērsta šādām nozarēm:
Pievienojoties platformai, uzņēmumiem būs iespēja sadarboties ar starptautisko uzņēmēju kopienu, atrast jaunus sadarbības partnerus un iegūt potenciālos piegādātājus vai pircējus. Plašāka informācija un reģistrēšanās iespēja pieejama šeit.
Lai sadarbība starp uzņēmumiem būtu droša un uzticama, visus uzņēmējdarbības profilus apstiprina oficiālie Eiropas Biznesa atbalsta tīkla partneri (www.een.lv)
ES uzņēmumi, kas ir ieinteresēti palīdzēt Ukrainas uzņēmumiem pārvarēt ķēdes pārrāvumus, ir laipni aicināti to darīt, izmantojot platformas filtra funkciju un atlasot iesaistītos uzņēmumus pa valstīm.
Platformu nodrošina Eiropas Biznesa atbalsta tīkls sadarbībā ar Eiropas klasteru sadarbības platformu, Eiropas Komisiju un EISMEA atbalstu. Latvijā Eiropas Biznesa atbalsta tīklu koordinē LIAA, LTRK un Latvijas Tehnoloģiju centrs.
Visas tiesības aizsargātas | Ventspils Augsto tehnoloģiju parks