“Zaļā misija” atgriežas ar klimata darbnīcu!

2024. gada 29. janvāris

Šī gada 6. februārī plkst. 16.00 tiks rīkota inovatīva klimata darbnīca, kuras laikā būs iespējams sev izveidot personalizētu ūdens pudeli, kā arī iegūt praktiskus piemērus par to, kā dzīvot dabai draudzīgāk. Dalība pasākumā ir bez maksas un pieejama ikvienam, piesakoties šeit.


Aktivitāte tiek organizēta kampaņas “Zaļā misija” ietvaros ar mērķi veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides apziņu – tā ne tikai uzlabos dalībnieku izpratni par atkritumu samazināšanu un vairākkārtēju izmantošanu, bet arī ļaus katram izveidot personīgu un praktisku priekšmetu, kas ikdienā atgādinās par vides aizsardzības nozīmi.


Dizaina darbnīcā RADE dalībniekiem būs iespēja izgatavot savu individuālo dizainu un ar sublimācijas palīdzību pārnest to uz atkārtoti izmantojamām ūdens pudelēm. Papildus pudeļu apdrukai Ventpils Augsto tehnoloģiju parka Nākotnes klasē būs klausāma arī lekcija par klimata pārmaiņām, ilgtspējīgu patēriņu un ekoloģiskās izvēles nozīmi mūsdienu sabiedrībā.


Līdzīgas aktivitātes norisinājušās pagājušā gada izskaņā, kad “Zaļā misija” organizēja ne tikai pirmo klimata darbnīcu, bet arī akciju “Lai vecais top par jauno”, kuras ietvaros dalībnieki ar termodrukas palīdzību varēja bez maksas atsvaidzināt kādu apģērba gabalu no savas personīgās garderobes, lai dotu tam otru dzīvi.


Aicinām nekavēties un pieteikties darbnīcai savlaicīgi, lai ikviens, kuram rūp atkārtota resursu izmantošana, tiktu pie savas īpašās ūdens pudeles! Vietu skaits darbnīcā ierobežots. Aicinām izmantojot augstāk norādīto linku. Pēc pieteikšanās gaidiet apstiprinājumu un papildus informāciju. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu lina.indriksone@vatp.lv.


Strādājam kopā zaļai Eiropai!


Sabiedrības informēšanas kampaņa “Zaļā misija” tiek īstenota projekta “VPB/vēsturiski piesārņoto vietu sanācija” (projekta Nr. NFI/AK/04) ietvaros. Projekta budžets ir 5 117 000 EUR, no kura Norvēģijas finanšu instrumenta (Norvēģijas grants) līdzfinansējums ir 4 349 450 EUR. Projekta īstenošanas periods – no 2021. gada 1. jūlija līdz 2024. gada 30. aprīlim. Vairāk informācijas: vatp.lv/projekti/piesarnoto-vietu-sanacija.

 

Informāciju sagatavoja:

Līna Indriksone

Sabiedrības izpratnes veicināšanas eksperte

lina.indriksone@vatp.lv

Citas ziņas

Autors Kristīne Macate 2025. gada 3. aprīlis
Latvijas IT klasteris un Latvijas Digitālais Akselerators organizē konferenci uzņēmējiem “Future Ready 2025”, kas norisināsies šī gada 25. aprīlī Rīgā. Konferences mērķis ir nodrošināt uzņēmējus ar nepieciešamajām prasmēm, lai efektīvi pielāgotos digitālajai transformācijai un pilnvērtīgi izmantotu modernās tehnoloģijas. Pasākumā pulcēsies nozares līderi, valsts pārvaldes pārstāvji un uzņēmēji, lai dalītos pieredzē un zināšanās par digitālās attīstības iespējām un izaicinājumiem. Galvenie runātāji: Sintija Brīzila (Cynthia Breazeal) - MIT Mediju laboratorijas asociētā profesore, sociālās robotikas un mākslīgā intelekta pētniece. Brīzilas vizīte Latvijā notiek, pateicoties BAFF (Baltic-American Freedom Foundation) finansējumam. Zane Čulkstēna - Darba devēja tēla konsultante un SIA “ERDA” īpašniece. Pieredzējusi uzņēmēja ar padziļinātu interesi mākslā, stratēģiskajās konsultācijās un organizāciju attīstībā. K ristaps Banga - Profesionālis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Vada Accenture globālās Space Innovation go-to-market aktivitātes, izstrādājot integrētas stratēģijas, veidojot stratēģiskas partnerības un nodrošinot biznesa inovācijas. Pēc konferences apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties divas no piedāvātajām darbnīcām, lai iegūtu praktiskas zināšanas tādās tēmās kā: Mākslīgā intelekta iespējas vadītājiem Mākslīgais intelekts mūsdienīgā projektu vadībā Mākslīgā intelekta instrumenti un drošība Cilvēkvadība pārmaiņās un rezultātu mērīšana Kiberdrošība Organizācijas līmeņa mākslīgā intelekta projekti: idejošana, atlase, sagatavošanās izstrādei un ieviešanai Mastering Change and Uncertainty (seminārs angļu valodā) Pārmaiņu projektu vadība Praktisko darbnīcu cena ir 75 eiro + PVN. Taču uzņēmējiem ir iespēja saņemt 100% de minimis līdzfinasējumu, kas nozīmē, ka jāmaksā būs tikai PVN daļa. Vairāk informācijas par konferenci un pieteikšanos pieejama: https://futureready.lv Pasākums tiek rīkots divu Atveseļošanas fonda projektu “EDIC uzņēmumu digitālo prasmju attīstība" un “Digitālo prasmju attīstība jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai Latvijas komersantos” ietvaros. Tos finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Autors Līna Damberga 2025. gada 28. marts
Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (turpmāk – VATP) uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu jauniešiem un pedagogiem “Solis pretī”. Aktivitāšu mērķis ir rosināt jauniešus aizdomāties par neiecietību savstarpējās attiecībās un pret dažādām sabiedrības grupām, izprast neiecietības sekas un apzināties iespējamos rīcības modeļus. Pirmajiem pasākumiem Ventspilī un Jelgavā iespējams pieteikties līdz 2025. gada 5. aprīlim šeit . SIF projekta ietvaros veiktā jauniešu aptauja rāda, ka 74% jauniešu ir saskārušies ar neiecietību. No tiem 40% to izjutuši paši, 15% redzējuši, kā tiek diskriminēts kāds cits, bet vēl 19% to piedzīvojuši gan paši, gan redzējuši vērstu pret citiem. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, arī jauniešu vidū lielākā daļa par piedzīvoto izvēlējušies neziņot ne vecākiem, ne pedagogiem. Savukārt liela daļa to, kuri redzējuši pret citiem vērstu neiecietību vai mobingu, nav iejaukušies un neko nav darījuši, lai upuri aizstāvētu. Tāpat aizvien nozīmīgāks kļūst jautājums par neiecietību digitālajā vidē un jauniešiem ir būtiski apzināties, ka vārda brīvība nav visatļautība un par naida runu ir paredzēta kriminālatbildība.  Pasākumu ciklā tiks īstenotas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, kas sniegs jauniešiem un pedagogiem zināšanas par neiecietības izpausmēm skolas vidē un ārpus tās, neiecietības ietekmi uz cilvēku un sabiedrību, kā arī rīcības modeļiem, atbildību un atbalsta formām. Pasākumu mērķauditorija ir jaunieši, kuri mācās vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10.-12. klasē un profesionālo skolu 1.-4. kursā, un izglītības speciālisti. Katra pasākuma ilgums jauniešiem ir divas dienas, starp kurām viens mēnesis ir individuālo iniciatīvu īstenošanai. Izglītojošo pasākumu cikls tiks uzsākts šī gada aprīlī un notiks visos Latvijas reģionos – Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Pasākumu ciklu vadīs eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos Ilze Bērziņa un eksperts neformālās izglītības jautājumos darbā ar jauniešiem Emīls Anškens. Izglītojošus pasākumus jauniešiem iecietības veicināšanai “Solis pretī” organizē Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība” ietvaros. Papildus informācijai: Līna Damberga Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Projekta koordinatore lina.damberga@vatp.lv
Autors Līna Indriksone 2025. gada 7. marts
Nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" (VATP), reģ. Nr. 40008088258, aicina pievienoties projektu koordinatoru/-i! Tavi pienākumi: Uzņēmuma attīstības projektu izstrāde - grantu un investīciju piesaistei Projektu īstenošana, nodrošinot projekta darbu, termiņu, resursu un izmaksu plānošanu, koordinēšanu un kontrolēšanu Projekta iepirkumu dokumentācijas, atskaišu un ziņojumu sagatavošana Dalība uzņēmuma attīstības plānošanā un stratēģiju izstrādē Komunikācija ar projektu partneriem No Tevis sagaidām: Iepriekšējā pieredze projektu izstrādē vai projektu ieviešanā Iepriekšēja pieredze ES projektu administrešanā Mērķtiecība, proaktivitāte un vēlme sasniegt rezultātus Angļu un latviešu valodas zināšanas Lieliskas komunikācijas un pārrunu prasmes Vēlama, bet ne obligāta augstākā izglītība; zināšanas par tirgus izpēti, attīstības plānu un stratēģiju izstrādi; iepriekšējā pieredze iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā; iepriekšējā pieredze projekta vadītāja, projekta koordinatora vai projekta vadītāja asistenta amatā Mēs piedāvājam: Stabilu un dinamisku darbu uzņēmumā, kas aktīvi aug un attīstās Iespēju pilnveidot savas profesionālās prasmes un augt kopā ar mums Apmaksātas telefonsarunas un mobilo internetu Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika. Pamatinformācija: Mēneša bruto alga: 1500 - 1800 EUR Atrašanās vieta: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, Ventspils, LV 3602 Darba slodze: Pilna slodze Darba valoda: angļu, latviešu Līdz 2025. gada 1. aprīlim gaidīsim Tavu pieteikumu uz e-pastu cv@vatp.lv ar norādi "Projektu koordinators/-e". Pateicamies ikvienam pretendentam tomēr lūdzam ņemt vērā, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kas tiks virzīti nākamajai atlases kārtai. Ja nesazināmies ar Jums 3 nedēļu laikā kopš dienas, kad esat mums nosūtījis/-usi savu CV, lūdzam uzskatīt, ka nākamajai kārtai neesat izvirzīts/-a.
Autors Līna Indriksone 2025. gada 7. marts
Šī gada 5. martā Valmierā, pulcējot vairāk nekā 100 dalībniekus, aizvadīta starptautiska konference ”Apritīgas koprades darbnīcas”. Pasākuma laikā tika īstenotas dažādas aktivitātes, tostarp paneļdiskusija, kurā piedalījās VATP Tehnoloģiju attīstības daļas vadītāja Sandra Rožkalne un projekta partneri no Latvijas, Norvēģijas, Vācijas un Dānijas. Pasākumā tika izcelta koprades darbnīcu loma aprites ekonomikas principu veicināšanā, materiālu atkārtotas izmantošanas veicināšanā un ilgtspējīgu inovāciju attīstībā. Konferencē pārsteigumu sagādāja grupa ”Santehniķi”, kuri uzstājas ar santehnikas trubām, radot piemērotu noskaņu konferencei par aprites ekonomiku. Pēcāk ievadvārdus teica Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietniece – Attīstības pārvaldes vadītāja un Ilze Eglāja, Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja. Ar prezentāciju par ilgtspējīgu būvniecību un aprites ekonomikas principu ieviešanu būvniecības nozarē uzstājās Marija Katrīna Dambe, arhitekte SIA ”NOMAD arhitects”, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes ”Arhitektūra un būvniecība” studiju virziena direktore. Marija dalījās interesantos piemēros no dažādiem arhitektūras projektiem, kuros ir ietverti ilgtspējīgi aprites ekonomikas principi, iedvesmojot vietējās kopienas īstenot radošas idejas būvniecībā. Ar atziņām piepildīta paneļdiskusija, kurā piedalījās koprades darbnīcu pārstāvji no Latvijas, Dānijas, Vācijas un Norvēģijas bija viens no konferences programmas gaidītākajiem notikumiem. Pārstāvji uzsvēra koprades darbnīcu kopienu vērtību un to, kā tas ir milzīgs resurss, kurā meikeriem (koprades darbnīcu lietotājiem) vērsties, lai pilnveidotu, īstenotu savas idejas. Tāpat, lai veicinātu ilgtspējīgu ideju īstenošanu, diskusijas dalībnieki uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir izglītot cilvēkus par aprites ekonomikas principiem, rādīt piemērus, kā arī nodrošināt materiālus un iekārtas, kas palīdz šādas idejas īstenot. Tādēļ projektā “Circular spaces” izstrādātajā izglītības programma ir īpaši vērtīgs resurss, lai stiprinātu kopienas zināšanas aprites ekonomikā. Arno Vaģelis, SIA “V.L.T.” projektu vadītājs, pastāstīja par uzņēmuma darbību un tajā jau esošajiem aprites ekonomikas principiem, ražojot ilgtspējīgu iepakojumu no pārstrādāta papīra. Uzņēmums ir spēris daudz soļus, lai savu ražošanas procesu papildinātu ar ilgtspējas praksi no dažādām perspektīvām. Ar aizraujošu un interesantu pieredzes stāstu dalījās Līva Birkava un Karīna Vītiņa – dizaineres, mākslinieces un inovatores. Līva un Karīna uzsvēra, cik svarīgi ir radīt dizainu, kas ir ilgtspējīgs, tranformējams, pēc iespējas izmantojams atkārtoti. Meitenes šobrīd izstrādā produktu, kas ir radīts pēc aprites ekonomikas principiem un ir ilgtspējīgs, taču, lai nonāktu līdz idejai, tika izmēģinātas dažādas idejas, vairāki mēģinājumi un prototipi. Pieredzes stāsts iedvesmoja klātesošos nebaidīties mēģināt, eksperimentēt, jo tieši tā var nonākt pie inovatīvu un interesantu produktu izstrādes. Lai demonstrētu un iedvesmotu dalībniekus unikālu apritīgu ideju radīšanai, konferences noslēgumā norisinājās darbnīca, kurā katrs dalībnieks varēja izveidot atslēgu piekariņu no atkārtoti izmantojamiem materiāliem, tādā veidā pielietojot aprites ekonomikas principus. Darbnīcu organizēja Valmieras koprades darbnīca DARE. Konferences ieraksts ir pieejams ikvienam Valmieras novada pašvaldības Youtube kanālā šeit . Projektu īsteno 8 partneri no Baltijas jūras reģiona valstīm – Valmieras novada pašvaldība, nodibinājums “Ventspils Augsto Tehnoloģiju parks” (Ventspils dizaina darbnīca RADE), Valmieras attīstības aģentūra (Valmieras koprades darbnīca DARE), Kaunas Science and Technology Park (Lietuva), Lithuania Innovation Centre (Lietuva), Creator Makerspace (Norvēģija), Maker (Dānija), Technical University of Applied Sciences Wildau (Vācija). Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces .
Atvērt vairāk ziņu
Share by: