Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Biznesa atbalsta centrs projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” ietvaros no šī gada 26. maija līdz 30. augustam organizēja tiešsaistes apmācības un individuālas konsultācijas par finansējuma piesaisti jaunajiem uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem.
Četru apmācību ciklā piedalījās 16 uzņēmēji un 15 biznesa ideju autori no visas Latvijas – Ventspils, Valmieras, Tukuma, Cēsīm, Liepājas, Saldus, Rīgas, Jelgavas u.c. Apmācībās tika pasniegtas dažādas tēmas, tajā skaitā par finansējuma piesaistes iespējām no pūļa platformām, bankām, Altum, riska kapitāla fondiem u.c.
Noslēdzoties apmācībām 10 spēcīgākajiem dalībniekiem bija iespēja piedalīties ekspertu panelī, lai saņemtu ieteikumus tālākai biznesa idejas attīstībai un finansējuma piesaistei.
Pieci dalībnieki ar visaugstāko gatavību ieguva iespēju divu mēnešu garumā saņemt individuālas konsultācijas, lai rezultātā iegūtu finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai. Starp šiem pieciem dalībniekiem bija Andra Strautiņa, kura pārstāvot SIA “Es varu” piedāvā koučinga konsultācijas un paškoučinga produktus. Apmācību laikā Andrai ar projektubanka.lv palīdzību izdevās piesaistīt finansējumu grāmatas izdošanai vairāk kā 3000 EUR apmērā.
SIA “Windau Wines” nodarbojas ar vīnu, dzirkstošo vīnu un sidru un citu dzērienu ražošanu, un apmācību ietvaros saskatīja iespēju paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu un veicināt zīmola atpazīstamību, kas arī izdevies. Uzņēmuma īpašnieks Dainis Plūme par dalību apmācībās: “Dalība apmācībās un tālākais darbs ar ekspertu Mareku Basankoviču deva man iespēju paskatīties uz savu uzņēmumu no citas perspektīvas, kas savukārt palīdzēja saprast stiprās puses un lika pievērst uzmanību nepilnībām, trūkumiem”.
Uzņēmuma ražotne un veikals atrodas Tirgus ielā 8, Ventspilī, un ir atvērts apmeklētājiem.
Konsultācijas saņēma arī Elīna Romašova, kas pārstāvot SIA “RichBerry”, ražo bezglutēna ķirbju sēklu miltu produktus, Gunita Oļipova, kas atradusi savu nišu, izstrādājot īpašus LED gaismas objektus ar iestrādātiem dabas materiāliem un Zane Frickausa, kas attīsta ideju par ilgtspējīgas “zero waste” kosmētikas ražošanu.
Lekcijas pasniedza un individuālās konsultācijas vadīja jomas eksperti – PayRay Bank vadītājs Latvijā Mareks Basankovičs, investīciju fonda un akceleratora “Buildit Latvia” līdzīpašnieks un vadītājs Matīss Neimanis, “Ideju kapitāls” īpašniece un vadītāja Baiba Berovska, nekustamo īpašumu kolektīvās pūļa platformas “Crowdestate” partneris Latvijā Atis Mertens, un “Sober Gorilla” līdzdibinātājs Arturs Geisari, kā arī uzņēmēji, kas iesaistījās apmācībās ar savu pieredzi finansējuma piesaistē.
Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.