Projekta „Pētījums „Reģionāla līmeņa stratēģijas izstrāde siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai Kurzemes plānošanas reģiona pilsētu apbūves rajonos, izmantojot satelītattēlus un jaunākās termālās auditēšanas tehnoloģijas” (turpmāk tekstā – Projekts) pārstāvji 2016. gada 10. Februārī, Ventspils Augstskolas 112.auditorijā (Inženieru iela 101, A korpuss) piedalījās Latvijas atjaunojamās enerģijas federācijas organizētajā konferencē – seminārā par klimata politiku un klimata pārmaiņu novēršanas jautājumiem, izmantojot atjaunojamos energoresursus.
Projekta pārstāvji iepazinās ar ANO Klimata konferencē (turpmāk tekstā – konference), kas norisinājās Parīzē, Francijā pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz klimata pārmaiņu nozīmīgumu un tās novēršanas nepieciešamajām aktivitātēm. Viens no būtiskākajiem lēmumiem, kas tika pieņemts Parīzē bija fosilā kurināmā pakāpeniska aizstāšana ar atjaunojamajiem enerģijas veidiem. Papildu tika izvērtēta gan Pasaules, gan ES klimata politika un tās trūkumi un priekšrocības. Kā arī Latvijas ieguvumiem un zaudējumiem attiecībā uz ES klimata politikas ieviešanu. Tāpat tika apskatīti atjaunojamo energoresursu pirmsākumi Latvijā, to izmantošanas attīstības tendences un šķēršļi, kā arī atjaunojamo energoresursu loma klimata pārmaiņu novēršanā Latvijā un pasaulē.
Konferences – semināra laikā iegūtā informācija veicināja padziļinātu izpratni par klimata pārmaiņu ietekmi pasaulē un Latvijā, kā arī dažādu atjaunojamo energoresursu, kā, piemēram, vēja enerģija, enerģijas ražošanas no biomasas, saules enerģija u.c., izmantošanas priekšrocības un trūkumi, to izmantošana klimata pārmaiņu mazināšanā.
Stratēģijas un projekta vadītājs Mārtiņš Kokalis un projekta speciālists – datu analītiķis Edgars Bērziņš atzina, ka konferences – semināra iegūtā informācija būs noderīga projekta stratēģijas izstrādē.
Vairāk par konferenci – semināru stāsta projekta mārketinga speciāliste Dina Dāvida: „Konferences – semināra laikā uzzināju atjaunojamo energoresursu pielietošanas iespējas klimata pārmaiņu radīto seko novēršanai un tās potenciālu, ražošanas un attīstības iespējas Latvijā. Interesanti bija iepazīties ar pasaules un Eiropas pieredzi atjaunojamo energoresursu izmantošanas, tendencēm un salīdzinājums ar Latvijā esošo situāciju. Tāpat interesanti bija uzzināt informāciju par mežu apsaimniekošanu un medijos tik akcentēto problēmjautājuma iztirzāšanu par Latvijas mežu izciršana salīdzinājumā ar reālo situāciju. Noteikti vēlos uzsvērt, ka konference – seminārs bija izglītojošs un izpratni veicinošs pasākums!”
Konferences – semināra mērķis ir nozares pārstāvju, ieinteresēto personu un sabiedrības informēšana par atjaunojamo energoresursu kā nozīmīga potenciāla izmantošanas iespējām, lai veicinātu reģionālo uzņēmējdarbību un reģionu attīstību.
Seminārs ir viens no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta projekta „Apmācību programmu izstrāde un organizēšana profesionālajām auditorijām par klimata pārmaiņu novēršanu, siltumnīcefekta gāzu samazināšanu izmantojot atjaunojamos energoresursus” pasākumiem.
Informāciju sagatavoja:
Dina Dāvida
Nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
E-pasts: dina.davida@vatp.lv
Tel.: +371 26708681
www.vatp.lv
Projekta kontaktpersona:
Edgars Bērziņš
Nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”
Tel.: +371 28310594
E-pasts: edgars.berzins@vatp.lv
www.vatp.lv
Projekts Nr. 2/EEZLV02/14/GS/058 tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika" neliela apjoma grantu shēmas projektu iesniegumu atklātā konkursa "Kapacitātes celšana pētījumiem un pasākumiem sabiedrības zināšanu uzlabošanai par klimata pārmaiņām un to radītajām sekām" ietvaros.
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 149 657 EUR, kur Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 131 717 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 17 939 EUR.
Projekta mērķis ir izstrādāt stratēģiju Kurzemes reģiona 5 lielāko pilsētu pašvaldībām, lai paaugstinātu pašvaldību zināšanas, kapacitāti un spējas izmantot izmaksu efektīvus sākotnējā energoaudita veikšanas veidus, pielietojot satelītdatus un jaunākās termālās auditēšanas tehnoloģijas.
Visas tiesības aizsargātas | Ventspils Augsto tehnoloģiju parks