Top jaunas ražošanas ēkas

2019. gada 27. septembris

Lai sekmētu ražošanas procesus, piesaistītu investorus un atbalstītu jaunu darba vietu izveidi, Ventspils brīvostas teritorijas industriālajā zonā tiek būvētas jaunas ēkas.

Šīs nedēļas beigās Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā (VATP) ēkā nr. 7 tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līdzās šim objektam tiek būvēta ēka nr. 6, kura, runājot būvnieku terminoloģijā, jau iznākusi no zemes, tas nozīmē, ir pabeigta ēkas pamatu izbūve un turpinās virszemes konstrukciju būvniecības darbi. Jaunas ēkas celtniecība ir iesākta arī Ganību ielā 103. Par būvniecības progresu stāsta Ventspils brīvostas pārvaldes tehnisko projektu vadītājs Ingars Pazņikovs.

Jaunos objektus konkursa kārtībā uzticēts būvēt vietējai būvfirmai SIA Ostas celtnieks. VATP ēkas nr. 6 kopējā platība būs 6000 m2. Būvdarbi tika uzsākti šā gada martā, un tos plānots pabeigt nākamā gada pirmajā pusgadā. Jau kopš ēkas projektēšanas brīža darbi notiek saskaņā ar topošā nomnieka vajadzībām. Te saimniekos uzņēmums Immer Digital , kas nodarbojas ar mūsdienīgu pārtikas iepakojumu ražošanu. Patlaban tas strādā līdzās esošajā ēkā nr. 5, kur to dala ar uzņēmumu Wasserkabel Baltic , kas savukārt ražo ūdens kapilāru plašu sistēmas apkurei un dzesēšanai. Pērējās VATP ēkās saimnieko SIA EuroLCDs , kas ražo šķidro kristālu displeju tehnoloģijās balstītus produktus, un elektronikas uzņēmums HansaMatrix.

Šobrīd VATP nr. 6 notiek dzelzs­betona kolonnu un metāla konstrukciju montāža, tostarp tiek būvētas jumta konstrukcijas. Oktobra beigās paredzēts sākt montēt sendviča tipa paneļus un nesošo metāla profilu jumtam, bet līdz ziemai iecerēts šo objektu dabūt zem jumta, stāsta Ostas celtnieka darba vadītāja palīgs Matīss Gūtmanis.

Ēkas nr. 6 īpatnība ir tā, ka tajā paredzēts uzstādīt tehnoloģiskās iekārtas, kas ir ļoti smagas, tāpat arī ražošanas izejvielas materiāls tiks piegādāts smagos ruļļos. Taču konkrētās vietas ģeoloģija nav īpaši pateicīga – šī vieta ir diezgan purvaina. Tāpēc ēkas būvniecības laikā tiek būtiski pastiprināta grīdas nestspēja, izbūvējot zem tās 12 m dziļus pāļus. Šāds risinājums būvēs tiek izmantots samērā reti. Citādi projekts ir līdzīgs pārējām būvēm, kuras tapušas un top VATP. Ēkas būvniecībai piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības (ERAF) fonda finansējums. Tās kopējās izmaksas plānotas 7,7 miljonu eiro apmērā.

Savukārt būvlaukumā Ganību ielā 103 norisinās ēkas pamatu izbūves darbi. Šeit top rūpniecības ēka 4100 m2 platībā. Būvniecības darbi sākās šā gada jūnijā un tiks pabeigti nākamā gada otrajā pusē. Lai arī Ventspils brīvostas pārvaldes prakse ir būvēt ražošanas ēkas saskaņā ar potenciālā nomnieka vajadzībām, tomēr būves ir pietiekami universālas, lai varētu tikt pielāgotas dažāda veida ražošanas procesiem. Tā tas ir arī ražošanas ēkas Ganību ielā 103 gadījumā. Ganību ielā ģeoloģija ir nedaudz labāka kā VATP, tāpēc šajā būvē vidējais pāļu garums ir 10 m. Patlaban zemē virs pāļu galvām tiek izbūvēti dzelzsbetona režģogi, kas izvietoti visapkārt pa ēkas perimetru, pavisam to ir 56. Režģogu uzdevums ir visas ēkas svara radīto slodzi pārnest uz pāļiem. Turpmākie darbi būs cokola sijas izbūve, un tad arī šī ēka būs iznākusi virs zemes un noslēgsies pamatu izbūves darbi. Arī šī ēka top ar ERAF līdzfinansējumu. Būvniecības kopējās izmaksas plānotas 4,1 miljona eiro apmērā.

Līdzās topošajai ēkai VATP izvietotas gāzes tvertnes. Ēkas nomnieks plāno izmantot tehnoloģisko siltumu, ko nodrošinās ar termoeļļas apkures katliem, kuru darbībai tiks lietota propāna gāze. Tiek gatavots arī laukums gāzes reģenerācijas iekārtām, kas neitralizēs ražošanas procesos radušos piesārņoto gaisu, tādējādi netiks pieļauta kaitīgu vielu emisija.

Būvlaukumā tiek uzstādītas dzelzsbetona kolonnas, pie kurām tiks stiprināti sendviča tipa paneļi.

Viscaur VATP būvlaukumā nr. 6 redzamas apaļas dzelzsbetona plāksnes. Zem tām izvietoti 12 m gari pāļi, kuru uzdevums būs pastiprināt grīdas nestspēju.

Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā top ēka nr. 6. Šobrīd jau noslēgušies pazemes darbi un tiek uzstādītas dzelzsbetona un metāla konstrukcijas.

Strādnieks nostiprina stinguma saites, kas savieno dzelzsbetona kolonnas, lai ēka vēja, sniega vai citu dabas spēku ietekmē nemainītu savu ģeometrisko stāvokli. Saites nodrošinās ēkas stabilitāti.

Šajā vietā tiek izbūvēta produkcijas pieņemšanas rampa.

Būvlaukumā Ganību ielā 103 turpinās topošās ēkas pamatu izbūve. Visapkārt pa topošās ēkas perimetru zem zemes izbūvēti 56 režģogi, kuru uzdevums ir visas ēkas svara radīto slodzi pārnest uz zemē izbūvētajiem pāļiem.

Raksts publicēts: www.ventasbalss.lv2019.gada 25.septembrī

Citas ziņas

Autors Kristīne Macate 2025. gada 14. aprīlis
Digitālās prasmes jau šodien ir izšķirošas uzņēmumu konkurētspējai. Eiropas Savienība uzsver, ka līdz 2025. gadam aptuveni 90% darbavietu būs nepieciešamas noteikta līmeņa digitālās prasmes. Diemžēl Latvija šobrīd atpaliek, ieņemot 23. vietu ES valstu vidū pēc tehnoloģiju integrācijas uzņēmumos, turklāt ikai 15% Latvijas uzņēmumu piedāvā saviem darbiniekiem apgūt IKT prasmes. KAS IR LIFT? ES Atveseļošanas Fonda līdzfinansēta iniciatīva, ko īsteno RTU Riga Business School sadarbībā ar Latvijas IT klasteri. MĒRĶIS: Nodrošināt Latvijas uzņēmējus ar digitālajām prasmēm, kuras nepieciešamas, lai veicinātu konkurētspēju mūsdienu ekonomikā. De minimis finansējums sedz 100% kursa izmaksu (neskaitot PVN no pilnās cenas); pieejams arī GBER līdzfinansējums. KAS VAR SAŅEMT? Uzņēmumi, kas reģistrēti komercreģistrā, un to darbinieki (izņemot pašnodarbinātos, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekus). Uzņēmumi ar nodokļu parādu līdz 150 EUR. Uzņēmumi, kuru pārstāvji nav atzīti par vainīgiem noziedzīgos nodarījumos. Līdzfinansējums nav pieejams uzņēmumiem, kas darbojas neatbalstāmajās nozarēs, piemēram, alkohola ražošanā, nekustamo īpašumu jomā, azartspēlēs, taču ir pieejams finanšu un apdrošināšanas uzņēmumu pārstāvjiem. Kāds ir process?
Business process analyze event, tūrisma un viesmīlības nozare, apmācības, Talsi, Didzis Grāvītis
Autors Signe Kraule 2025. gada 11. aprīlis
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kā Latvijas Digitālā akseleratora Ziemeļkurzemes kontaktpunkts aicina tūrisma un viesmīlības uzņēmumus izmantot iespēju pieteikties apmācībām "Biznesa procesu analīze tūrisma un viesmīlības nozares efektivitātei un digitālo rīku pielietošanai ".
Autors Kristīne Macate 2025. gada 3. aprīlis
Latvijas IT klasteris un Latvijas Digitālais Akselerators organizē konferenci uzņēmējiem “Future Ready 2025”, kas norisināsies šī gada 25. aprīlī Rīgā. Konferences mērķis ir nodrošināt uzņēmējus ar nepieciešamajām prasmēm, lai efektīvi pielāgotos digitālajai transformācijai un pilnvērtīgi izmantotu modernās tehnoloģijas. Pasākumā pulcēsies nozares līderi, valsts pārvaldes pārstāvji un uzņēmēji, lai dalītos pieredzē un zināšanās par digitālās attīstības iespējām un izaicinājumiem. Galvenie runātāji: Sintija Brīzila (Cynthia Breazeal) - MIT Mediju laboratorijas asociētā profesore, sociālās robotikas un mākslīgā intelekta pētniece. Brīzilas vizīte Latvijā notiek, pateicoties BAFF (Baltic-American Freedom Foundation) finansējumam. Zane Čulkstēna - Darba devēja tēla konsultante un SIA “ERDA” īpašniece. Pieredzējusi uzņēmēja ar padziļinātu interesi mākslā, stratēģiskajās konsultācijās un organizāciju attīstībā. K ristaps Banga - Profesionālis ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Vada Accenture globālās Space Innovation go-to-market aktivitātes, izstrādājot integrētas stratēģijas, veidojot stratēģiskas partnerības un nodrošinot biznesa inovācijas. Pēc konferences apmeklētājiem būs iespēja izvēlēties divas no piedāvātajām darbnīcām, lai iegūtu praktiskas zināšanas tādās tēmās kā: Mākslīgā intelekta iespējas vadītājiem Mākslīgais intelekts mūsdienīgā projektu vadībā Mākslīgā intelekta instrumenti un drošība Cilvēkvadība pārmaiņās un rezultātu mērīšana Kiberdrošība Organizācijas līmeņa mākslīgā intelekta projekti: idejošana, atlase, sagatavošanās izstrādei un ieviešanai Mastering Change and Uncertainty (seminārs angļu valodā) Pārmaiņu projektu vadība Praktisko darbnīcu cena ir 75 eiro + PVN. Taču uzņēmējiem ir iespēja saņemt 100% de minimis līdzfinasējumu, kas nozīmē, ka jāmaksā būs tikai PVN daļa. Vairāk informācijas par konferenci un pieteikšanos pieejama: https://futureready.lv Pasākums tiek rīkots divu Atveseļošanas fonda projektu “EDIC uzņēmumu digitālo prasmju attīstība" un “Digitālo prasmju attīstība jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai Latvijas komersantos” ietvaros. Tos finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Autors Līna Damberga 2025. gada 28. marts
Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – SIF) sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (turpmāk – VATP) uzsāk izglītojošo pasākumu ciklu jauniešiem un pedagogiem “Solis pretī”. Aktivitāšu mērķis ir rosināt jauniešus aizdomāties par neiecietību savstarpējās attiecībās un pret dažādām sabiedrības grupām, izprast neiecietības sekas un apzināties iespējamos rīcības modeļus. Pirmajiem pasākumiem Ventspilī un Jelgavā iespējams pieteikties līdz 2025. gada 5. aprīlim šeit . SIF projekta ietvaros veiktā jauniešu aptauja rāda, ka 74% jauniešu ir saskārušies ar neiecietību. No tiem 40% to izjutuši paši, 15% redzējuši, kā tiek diskriminēts kāds cits, bet vēl 19% to piedzīvojuši gan paši, gan redzējuši vērstu pret citiem. Līdzīgi kā sabiedrībā kopumā, arī jauniešu vidū lielākā daļa par piedzīvoto izvēlējušies neziņot ne vecākiem, ne pedagogiem. Savukārt liela daļa to, kuri redzējuši pret citiem vērstu neiecietību vai mobingu, nav iejaukušies un neko nav darījuši, lai upuri aizstāvētu. Tāpat aizvien nozīmīgāks kļūst jautājums par neiecietību digitālajā vidē un jauniešiem ir būtiski apzināties, ka vārda brīvība nav visatļautība un par naida runu ir paredzēta kriminālatbildība.  Pasākumu ciklā tiks īstenotas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, kas sniegs jauniešiem un pedagogiem zināšanas par neiecietības izpausmēm skolas vidē un ārpus tās, neiecietības ietekmi uz cilvēku un sabiedrību, kā arī rīcības modeļiem, atbildību un atbalsta formām. Pasākumu mērķauditorija ir jaunieši, kuri mācās vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10.-12. klasē un profesionālo skolu 1.-4. kursā, un izglītības speciālisti. Katra pasākuma ilgums jauniešiem ir divas dienas, starp kurām viens mēnesis ir individuālo iniciatīvu īstenošanai. Izglītojošo pasākumu cikls tiks uzsākts šī gada aprīlī un notiks visos Latvijas reģionos – Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē un Rīgā. Pasākumu ciklu vadīs eksperte diskriminācijas novēršanas jautājumos Ilze Bērziņa un eksperts neformālās izglītības jautājumos darbā ar jauniešiem Emīls Anškens. Izglītojošus pasākumus jauniešiem iecietības veicināšanai “Solis pretī” organizē Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” programmas “Nacionāli saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstība” ietvaros. Papildus informācijai: Līna Damberga Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” Projekta koordinatore lina.damberga@vatp.lv
Atvērt vairāk ziņu