Šī gada 4. septembrī Rīgā, Peldošajā mākslas centrā NOASS, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) organizēja starptautisku jūras nozares forumu projekta "Blue Supply Chains" ietvaros.
Forums pulcēja vadošos nozares ekspertus, jaunuzņēmumus un investorus ar mērķi veicināt dabai draudzīgāku darbību ostās, alternatīvo degvielu izmantošanu un inovāciju attīstību jūras transporta nozarē. Tika uzsvērta projekta nozīme Baltijas jūras reģiona attīstībā, ar īpašu uzmanību ilgtspējīgu risinājumu ieviešanai ostu loģistikā un jūras transporta dekarbonizācijā.
VATP Biznesa atbalsta centra vadītājs Gvido Grīnbergs prezentēja izmēģinājuma vides konceptu, kas top Ventspilī projekta "Blue Supply Chains" ietvaros. Šī vide būs pieejama jaunuzņēmumiem, lai radītu efektīvākus risinājumus ostu dekarbonizācijai, izmantojot alternatīvās degvielas un robotikas tehnoloģijas. Izmēģinājuma vide atradīsies esošajā prototipēšanas centrā, ko papildinās ar mūsdienīgām iekārtām, sniedzot iespējas uzņēmumiem izstrādāt videi draudzīgas jūrniecības tehnoloģijas. Grīnbergs uzsvēra, ka forums bija arī lieliska iespēja dibināt jaunus kontaktus starp jaunuzņēmumiem, ostu operatoriem, investoriem un valsts pārstāvjiem, apspriežot ilgtspējīgus risinājumus ostu darbībā.
Paneļdiskusijā dalībnieki aktīvi apsprieda būtiskākos jautājumus par ostu loģistikas dekarbonizāciju un kopīgajiem centieniem ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā. Diskusijā tika izteiktas praktiskas idejas un veidota kopīga vīzija, lai tuvinātos pilnīgi dekarbonizētai ostu videi Baltijas jūras reģionā. Uzsvēra nepieciešamību pēc ciešas sadarbības starp nozares pārstāvjiem, politiskā atbalsta un inovatīvu tehnoloģiju ieviešanas ostu darbības uzlabošanai.
Pasākumā piedalījās arī vairāki jaunuzņēmumi, kas prezentēja savus risinājumus, tostarp alternatīvās degvielas tehnoloģijas un videi draudzīgākus produktus ostu darbībai. Investoru un industrijas pārstāvju interese apliecināja šo risinājumu potenciālu un uzsvēra nepieciešamību pēc turpmākas sadarbības un attīstības. Foruma noslēgumā tika demonstrētas jaunuzņēmēju izstrādātās tehnoloģijas un produkti, veicinot padziļinātu izpratni par inovatīviem risinājumiem un to potenciālu.
Pasākums kļuva par platformu jaunu kontaktu veidošanai, ideju apmaiņai un sadarbības veicināšanai starp investoriem un alternatīvo degvielu jomā strādājošiem jaunuzņēmumiem. Dalībnieki uzsvēra nepieciešamību pēc kopīgiem centieniem, lai sekmētu ilgtspējīgāku jūras transporta nākotni Baltijas jūras reģionā.
Par projektu "Blue Supply Chains", No C019
"Blue Supply Chains" ir starptautisks projekts Interreg Baltic Sea Region programmā, kura mērķis ir sniegt atbalstu ostu pārvaldēm un operatoriem ostu darbības dekarbonizācijā. Projekts veicina elektrifikāciju, piedāvā stratēģijas alternatīvo degvielu ieviešanai un izveido zaļās transporta ķēdes. Kopš 2023. gada decembra vairāk nekā 20 partneri no Baltijas jūras reģiona valstīm ir apņēmušies samazināt izmešus ostās un to apkārtnē.
Informāciju sagatavoja:
Agate Mellere
Projekta “Blue Supply Chains” vadītāja
agate.mellere@vatp.lv
Visas tiesības aizsargātas | Ventspils Augsto tehnoloģiju parks