Blog Post

PASĀKUMU KOPUMS - ATVĒRTĪBAS TRIATLONS! CITĀDS: DAŽĀDĪBA IEDVESMO

aug. 03, 2022

Atvērtības triatlona mērķis ir sniegt dalībniekiem iespēju izprast dažādību kultūru un rasu kontekstā, kā arī atpazīt savu aizspriedumu izcelsmi, iemācīties praktiskus veidus, kā pārvarēt savus aizspriedumus, izskaidrojot tos, kas veido noteiktāku pamatu savu mērķu sasniegšanai, veiksmīgi pieņemot un cienot citādo.

Kas var pieteikties? Atvērtības triatlonā aicinām pieteikties visus, kuri vēlas apgūt mūsdienām būtiskas prakses dažādības pieņemšanas un atvērtības jomā. Aicinām iegūt pieredzi un atbalstu no profesionāliem personības attīstības treneriem un iepazīties ar citiem jauniem un radošiem cilvēkiem, kurus vieno atvērtība.


ATVĒRTĪBAS TRIATLONA POSMI:

#ATRAST: Pasākuma laikā notiks praktiskas aktivitātes, kas veicinās izpratni par etniskās piederības jautājumiem Latvijas kontekstā un ļaus iejusties citu personu apstākļos, tādā veidā paaugstinot empātiju, veidojot sadraudzību un saliedēšanos starp pasākuma dalībniekiem.

#SAPRAST: Motivācijas paaugstināšanas pasākums, kura laikā tiks organizēta tikšanās ar personām, kuras par spīti stereotipiem, kas pret tām vērsti viņu etniskās piederības dēļ, ir spējuši radīt sev vēlamu vidi, piemēram, studēt, strādāt algotu darbu un nodarboties ar hobijiem. Pasākums ietvers viesa dalīšanos pieredzē, jautājumu un atbilžu daļu, kura laikā dalībnieki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī sadraudzības daļu brīvā formātā.

#AUGT: Sertificēta personības attīstības trenera vadībā dalībniekiem būs iespēja novērtēt dāžādas savas dzīves jomas un uzstādīt mērķus personīgajā un profesionālajā jomā.


Pasākumu kopumā paredzēti izaugsmi veicinoši uzdevumi un tikšanās ar interesantiem cilvēkiem. Ja esi pārliecināts, ka varēsi piedalīties visā pasākumu kopumā (16.08. un 13.09.), piesaki savu dalību, aizpildot pieteikuma anketu līdz 09.08.2022.


Dalībniekiem, kuru dzīvesvieta atrodas ārpus Rīgas, pasākuma organizatori kompensēs ekonomiski pamatotākā transporta izdevumus.

PIESAKIES

PROGRAMMA: 16.08.2022. no plkst. 13.00 līdz 16.00
Mums ir nozīmīgi, ka dalībnieki atpazīst un apzinās, kā arī izprot dažādību savā dzīvē. Dažādība un citu pieņemšana ir prasme, kuru var attīstīt. Mēs iemācīsim Tev apgūt instrumentus, kuri atbalstīs Tevi ikdienas gaitās gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē.


Pasniedzēji/viesi:

  • Rasma Pīpiķe, dažādības vadības eksperte
  • Kaspars Arhipovs, LR Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas projekta asistents
  • Havjers Garsia
Laiks Aktivitāte
#ATRAST
12.30 Ierašanās un reģistrācija
13.00 Pasākuma atklāšana un informācija par pasākumu kopumu
13.10 Iepazīšanās
13.20 Klusā diskusija par tēmu etniskā piederība un rase. Kas ir galvenie izaicinājumi?
14.00 Saruna ar Kasparu Arhipovu par izaicinājumiem cilvēkiem ar citu etnisko piederību.
14.20 Darām zināšanas: Cieņpilnas sarunāšanās formulas apgūšana, praktiska nodarbība.
Gardu muti: Havjers Garsia visus cienās ar izcili pagatavotu meksikāņu tomātu zupu (gaspačo)

PROGRAMMA: 13.09.2022. no plkst. 11.00 līdz 17.00
Mums ir nozīmīgi, ka dalībnieki apzinās un izprot, kā veidojas motivācija. Kā dalībnieks var veicināt savu motivācijas attīstību, respektējot citu viedokli un fokusējoties uz citu pozitīvajām īpašībām, nevis trūkumiem?


Pasniedzēji/viesi:

  • Rasma Pīpiķe, dažādības vadības eksperte
  • Savrmitra Singht, Latvijā ieradies no Indijas un dzīvo Rēzeknē. Savrmitram ir iegūta izglītība ķīmijā. Viņš pārstāvējis savu valsti Olimpiskajā komandā
  • CaoViet Nguyen, vjetnamiešu mākslinieks, absolvējis Jāņa Rozentāla mākslas skolu, divus gadus studējis Mākslas akadēmijā līdz sācis ilustratora karjeru, komiksa "Lāčplēsis" autors
  • Ilze Valdmane, sertificēta personības attīstības trenere


Laiks Aktivitāte
#SAPRAST
10.30 Ierašanās, reģistrēšanās
11.00 Ievads, dienas uzstādījums
11.15 Iepazīšanās
11.45 Pieredzes aplis: jogas treneris un masieris Savrmitra Singht
12.15 Ieskats jogas pasaulē
12.30 Gardu muti: cienasts
13.15 Pieredzes aplis: vjetnamiešu mākslinieks CaoViet Nguyen
13.45 Pieredzi dažādību: iespējamie kaimiņi (situācijas izspēle)
14.30 Secinājumi un rakstisko atziņu fiksēšana
14.45 Labbūtības pauze
#AUGT
15.05 Vērtību nozīme ikdienā
15.40 Mērķu izvēle un sasniegšana
16.00 Dalībnieki tiks aicināti veikt savas dzīves kvalitātes novērtējumu
16.15 Individuālās mērķu kartes izveidošana
16.40 Noslēguma aplis
Neformālās sarunas

Pilnu pasākuma programmu lejupielādēt šeit.


Visas nodarbības notiks Elizabetes ielā 57-15, Rīgā, LV 1050, 4. stāvā (Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO telpās). Ja mainīsies epidemioloģiskā situācija, pasākumi var tikt pārcelti uz attālināto formātu. 


Citas ziņas

Autors Līna Indriksone 24 okt., 2024
"Laba kiberdrošības kultūra sākas ar izglītību, nevis ar tehnoloģijām," – Kristaps Felzenbergs, kiberdrošības eksperts un apmācību vadītājs. Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kā Latvijas Digitālā akseleratora Ziemeļkurzemes kontaktpunkts aicina uzņēmumus izmantot iespēju pieteikties apmācībām "Kiberdrošība Tavā uzņēmumā". Apmācības tiek piedāvātas ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu*. Mūsdienās kiberdrošība ir būtiska jebkura uzņēmuma veiksmīgai darbībai. Krāpšanas metodes kļūst arvien viltīgākas, tāpēc ir svarīgi apzināties galvenos riskus un to, kā no tiem izvairīties. Apmācībās jūs iegūsiet praktiskas zināšanas, kas palīdzēs aizsargāt gan uzņēmuma datus, gan klientu informāciju. Jūs uzzināsiet par biežāk sastopamajiem kiberdraudiem un kā tos iespējams atpaztīt, kā arī par jaunā Nacionālās kiberdrošības likuma prasībām, kuras var tikt piemērotas arī jūsu uzņēmumam. Neatkarīgi no uzņēmuma lieluma, droši dati ir būtisks resurss, kas jāaizsargā. Apmācībās jūs uzzināsiet: kā atpazīt kiberdraudu pazīmes un izvairīties no krāpniecības; kādas ir biežākās krāpšanas metodes un kā tās identificēt; kā aizsargāt uzņēmumu un klientu datus atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem; kiberdrošības pārvaldnieka lomu un atbildību uzņēmumā. Apmācību norises datumi un pieteikšanās: Ventspils – 21. novembrī, plkst. 14.00 – 17.00, klātienē Moomentum, Andreja ielā 7/9; Talsi – 28. novembrī, plkst. 14.00 – 17.00, klātienē Talsu novada muzejā, Kārļa Mīlenbaha ielā 19; Tukums – 12. decembrī, plkst. 14.00 – 17.00, klātienē Tukuma Ledus hallē, Stadiona ielā 3. Piesakieties jau tagad un nodrošiniet sava uzņēmuma digitālo drošību! Mūsu komanda ar Jums sazināsies!
Autors Santa Patmalniece 16 okt., 2024
Ventspils Biznesa atbalsta centrs (BAC) kā nozīmīgs uzņēmējdarbības attīstības veicinātājs turpina savienot uzņēmējus ar būtiskiem resursiem, lai palīdzētu viņiem īstenot savas idejas. Vēlamies informēt par pieejamajām esošām finanšu atbalsta programmām, kas izstrādātas, lai palīdzētu uzņēmējiem, jaunuzņēmumiem un biznesiem visā reģionā. Šīs iniciatīvas ir vērstas uz inovāciju veicināšanu, ilgtspējīgu attīstību un reģionālās ekonomikas izaugsmi. Pieejamās finanšu atbalsta programmas: Sociālās uzņēmējdarbības biznesa ideju konkurss Šis konkurss aicina topošos sociālos uzņēmējus iesniegt savas idejas, kas risina aktuālas sociālās problēmas. Pieejamie granti ir no 10 000 līdz 40 000 eiro, lai palīdzētu dalībniekiem īstenot savas idejas. Jaunuzņēmumu atbalsta programmas Programma atbalsta jaunuzņēmumus, kas darbojas viedās specializācijas jomās (RIS3). Tiek piedāvāts līdzfinansējums līdz 45% pētniecības projektu un augsti kvalificētu speciālistu atalgojuma izmaksām. Inovāciju vaučeru programma Šī programma veicina jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādi, sadarbojoties ar pētniecības organizācijām. Mazie un vidējie uzņēmumi var saņemt līdz pat 25 000 eiro inovāciju attīstībai ar līdz 85% atbalsta intensitāti. Trešais projektu konkurss Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmai Šī programma veicina sadarbību starp Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem, izglītības iestādēm un citām organizācijām, atbalstot projektus, kas risina ilgtspējīgas attīstības jautājumus un veicina uzņēmējdarbību. Ziemeļkurzemes piekrastes uzņēmējdarbības atbalsta projektu konkurss (EJZAF1 un EJZAF2) Atbalsta programma uzņēmējiem, kas darbojas Ziemeļkurzemes piekrastes teritorijā, tostarp Ventspils un Talsu novadā, ar mērķi veicināt piekrastes teritoriju attīstību un uzņēmējdarbības kapacitātes paaugstināšanu. Lai uzzinātu vairāk par šīm un 6 citām aktuālajām finansējuma programmām, apmeklējiet Ventspils Biznesa atbalsta centra mājaslapu: www.vatp.lv/atbalsts-biznesam . Informāciju sagatavoja: Santa Patmalniece Digitālā mārketinga speciāliste santa.patmalniece@vatp.lv
Autors Līna Indriksone 24 sept., 2024
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, kā Eiropas Digitālā inovācijas centra biedrības "Latvijas Digitālais akselerators" kontaktpunkts, aicina publiskā sektora iestādes pieteikties apmācību kursam "MI tehnoloģijas publiskā sektora pakalpojumos" ar 100% Eiropas Savienības līdzfinansējumu*. Apmācību mērķis ir sniegt teorētiskās un praktiskās zināšanas par mākslīgā intelekta (MI) izmantošanas iespējām dažādās publiskā sektora nozarēs, sākot no izglītības un veselības aprūpes līdz sabiedrības informēšanai un kultūras pasākumu organizēšanai. Kursa ietvaros dalībniekiem būs pieejamas gan individuālas, gan kopīgas aktivitātes. Apmācību norises datumi: 22. un 29. oktobrī plkst. 14:00–17:00 un 5. novembrī plkst. 14:00–16:00 tiešsaistē. Dalībnieku skaits no vienas iestādes: 1–3 dalībnieki. Pieteikšanās: Lai pieteiktos, aizpildiet anketu šeit . Kam šīs apmācības ir paredzētas? Kursā aicināti piedalīties publiskā sektora darbinieki, ieskaitot iestāžu vadītājus, nodaļu vadītājus, struktūrvienību vadītājus, augsti kvalificētus speciālistus un citus darbiniekus. Kāpēc izvēlēties šīs apmācības? Mākslīgā intelekta radītais produktivitātes un efektivitātes pieaugums ir pamats daudzu augsto tehnoloģiju projektu ekonomiskajam izrāvienam. Tas ļauj organizācijām būtiski uzlabot pakalpojumu kvalitāti un klientu apmierinātību. Kursa autors un lektors: Arvils Kupris, produktu un inovāciju direktors Tele2 Latvija, ar plašu pieredzi digitālās transformācijas vadībā, strādājis ar ģeneratīvā AI (Retrieval Augmented Generation – RAG) sistēmu ieviešanas projektiem un konsultē par uzņēmumu ikdienas procesu automatizāciju. Mācību programma: MI tehnoloģiju pārskats, darbības principu skaidrojums, vēsture un šodienas tendences. MI izmantošanas iespējas publiskajā sektorā: izglītībā, sabiedriskās kārtības uzturēšanā, veselības aprūpē, sabiedrības informēšanā un iesaistīšanā, aprūpē, transporta un infrastruktūras plānošanā, vides uzraudzībā, kultūras pasākumu organizēšanā. Ētikas, privātuma un tiesiskuma jautājumi saistībā ar MI. MI integrācijas process: datu pieejamība un kvalitāte, darbinieku apmācība un sagatavošana MI ieviešanai, piemērotāko MI tehnoloģiju izvēle. Vairāk informācijas par apmācību kursu šeit . *tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte. Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators” DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.
Autors Līna Indriksone 20 sept., 2024
Ventspils dizaina darbnīcas RADE aicina koprades telpu, valsts un pašvaldību iestāžu, biznesa atbalsta organizāciju pārstāvjus, uzņēmējus, radošos entuziastus, kā arī jebkuru, kuram rūp vides jautājumi, piedalīties apmācībās “Dizaina domāšana produktu izstrādē”. Pasākums notiks šī gada 26. septembrī plkst. 15.00 dizaina darbnīcā darbnīcā RADE, Ventspilī . Tāpat citās pilsētās dzīvojošajiem interesentiem būs iespējams piedalīties attālinātā formātā. Pieteikšanās šeit . Dizaina domāšana ir metožu kopums, kas balstīts sabiedrības vajadzībās un paradumos, lai radītu inovatīvus produktus un risinājums labākai nākotnei. Apmācību laikā tiks sniegta noderīga informācija par to, kā izstrādāt produktus, izmantojot dizaina domāšanas rīkus aprites ekonomikas kontekstā. Apmācības vadīs pakalpojumu dizaineris un uzņēmējs Jānis Ķesa , kurš ikdienā vada inovāciju sprintus, kā arī pasniedz lekcijas. Jānis darbojas koprades telpās un ražošanas uzņēmumos, kurus vieno ilgtspējība kā viens no darbības pamatprincipiem. Lektoram ir plaša pieredze darbā ar citiem uzņēmumiem un iestādēm, tajā skaitā Starptautisko lidostu "Rīga", Valsts kanceleju, Tallinas pašvaldību u.c. Datums un laiks: 2024. gada 26. septembrī plkst. 15.00 Norises vieta: Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, Ventspilī, kā arī tiešsaistes platformā "Zoom" Apmācības tiek īstenotas ar mērķi sniegt noderīgas zināšanas par aprites ekonomiku, kas drīz vien būs neizbēgama katra uzņēmēja sastāvdaļa. Tās tiek īstenotas projekta “Circular Economy makerspace” ietvaros, kā mērķis ir attīstīt aprites ekonomikas pamatprincipus, transformējot koprades darbnīcas Baltijas jūras reģiona valstīs, pilnveidojot un padarot tās videi draudzīgākas. Projekta ietvaros tiek izstrādāts visaptverošs atbalsta rīku klāsts, lai veicinātu aprites ekonomikas īstenošanu koprades telpu, ražotāju un piegādātāju vidū. Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces. Informāciju sagatavoja: Katrīna Doniņa Komunikācijas speciāliste Katrina.donina@vatp.lv
Atvērt vairāk ziņu
Share by: