Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts ir dibināts 1978.gadā uz Universitātes Pusvadītāju fizikas (1961) un Segnetoelektriķu un pjezoelektriķu fizikas laboratoriju (1968) bāzes. No 1986.gada Institūts ir juridiski patstāvīga iestāde (bezpeļņas organizācija) pie LU. No 2006.gada 12.aprīļa LU Cietvielu fizikas institūts tika pārveidots par LU aģentūru "LU Cietvielu fizikas institūts". No 2013. gada 19. augusta LU aģentūru "LU Cietvielu fizikas institūts" pārveido par Latvijas Universitātes zinātnisko institūtu – atvasinātu publisku personu – "Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts". LU Cietvielu fizikas institūts atrodas LU pārraudzībā un darbojas saskaņā ar Zinātnes likumu un Publisko aģentūru likumu.
Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) misija ir augsta līmeņa zinātniskā darbība cietvielu fizikas, materiālzinātnes, atjaunojamās enerģētikas, energoefektivitātes jomās un iegūto kompetenču izmantošana studentu apmācībā un inovācijās. Institūta kvalitātes pamatā ir kvalificēta zinātniskā personāla, modernas zinātniskās infrastruktūras un aktuālu projektu izpildes sinerģija.
LU CFI veic starptautiski atzītus fundamentālus pētījumus, kā arī Latvijai nepieciešamus stratēģiska rakstura pētījumus materiālzinātnēs un enerģētikā. Pētnieciskais darbs tiek orientēts uz rezultātu izmantošanu praksē, bet uzkrātā kompetence tiek izmantota studiju programmu realizācijā un praktisko pielietojumu pētniecībā.
Institūta mērķis ir sekmēt ilgtspējīgu Latvijas, kā arī Eiropas ekonomisko izaugsmi un konkurētspēju, savstarpēji saskaņojot augstas kvalitātes fundamentālo un lietišķo pētniecību ar augstas kvalitātes akadēmiskajām un profesionālajām studijām un inovatīvo darbību, kas ir komplementāra Eiropas Savienības stratēģiskajiem mērķiem Eiropas Pētnieciskajā telpā.
LU Cietvielu fizikas institūta attīstības stratēģija balstās:
• uz zinātnisko pieredzi, izpildāmā darba kvalitāti un inovatīvu starpdisciplināru domāšanu
• uz starptautisko sadarbību
• uz dialogu ar sabiedrību un ētikas principiem
• uz talantīgas jaunatnes piesaisti zinātnieka karjerai
Tādejādi izvirzot sev 21-jā gadsimtā nozīmīgus mērķus zinātņu ietilpīgas produkcijas ražošanas un konkurētspējīgu tehnoloģiju attīstībai gan Latvijā, gan Eiropas līmenī.
LU CFI pētniecības virzieni:
• Elektronisko un jonu procesu teorētiskie un eksperimentālie pētījumi platzonu materiālos ar dažādu struktūras sakārtotības pakāpi
• Funkcionālo neorganisko un organisko materiālu izstrāde fotonikai un organiskajai elektronikai
• Plāno kārtiņu, nanostrukturētu virsmu, pārklājumu un nanokompozītu izstrāde pielietojumiem optikā un elektronikā
• Daudzfunkcionālo un hibrīdo materiālu pētījumi pielietojumiem enerģētikā, tostarp fotovoltaiskie elementi, kurināmā šūnas, ūdeņraža enerģētika, gaismas diodes un materiālu izstrāde kodolenerģijas iekārtām
Kontaktinformācija:
Adrese: Ķengaraga iela 8, Rīga, LV-1063, Latvija
Fakss: +371 67 132 778
Tel.nr.: + 371 67 187 816
E-pasts: ISSP@cfi.lu.lv
Mājaslapa: WWW.CFI.LU.LV
LU CFI direktors:
Andris Šternbergs
Tālrunis: 67187810
Mob.nr: 26183061
E-pasts: stern@latnet.lv
LU CFI Zinātniskās padomes priekšsēdētāja:
Laima Trinklere
Tālrunis:67253592
E-pasts: trinkler@latnet.lv