Projekts tiek ieviests no 2018. gada 1. novembra un noslēgsies 2021. gada 31. oktobrī. Gan šī Projekta, gan pašas Pilsētu inovatīvās darbības iniciatīvas mērķis ir atbalstīt pilsētu inovatīvas idejas, eksperimentus un pilotprojektus. Ventspils un Valmieras kopējā Projektā tikuši īstenoti virkne inovatīvu risinājumu ar mērķi vietējā ekonomikā radīt jaunas darba vietas un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes darba tirgū.
Konferenci atklāja
1.DAĻA: Inovācijas un mūsdienu izglītība
Lektori:
Paneļdiskusija: Kādas ir inovatīvas izglītības iespējas un izaicinājumi?
Paneļdiskusijas dalībnieki:
2.DAĻA Talantu piesaiste un izaugsme
Lektore
Paneļdiskusija: Jauni speciālisti pilsētās – veidot pašiem vai piesaistīt no ārpuses?
Paneļdiskusijas dalībnieki
3.DAĻA Darba devējam un darbiniekam pievilcīga eiropas pilsēta- kāda tā ir?
Lektori:
Paneļdiskusija: Kāpēc darbam un investīcijām izvēlēties eiropas mazās pilsētas?
Lektori:
4.DAĻA Paaudžu mārketings un tā loma pilsētas izaugsmē
Lektore:
Paneļdiskusija: Paaudžu mārketings profesionālajā un augstākajā izglītībā – iespēja vai izaicinājums?
Paneļdiskusijas dalībnieki:
UIA atbalstītās inovācijas EIROPAS mazajās pilsētās: Latvija un Eiropa
Lektors:
Konferences noslēgums
Lektore:
Valmieras novadā īstenoti seši “ZĪLE 2021” inovāciju projekti
2021. gadā jau ceturto reizi tika realizēta inovāciju atbalsta programma “ZĪLE”. Šogad inovāciju projektus realizēja seši komersanti, kas atbalstā kopumā saņēmuši 36948,56 eiro. Inovāciju atbalsta programmas “ZĪLE” mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos Valmieras novadā. Aicinām iepazīties ar sešiem šajā gadā īstenotajiem projektiem. Uzzināt vairāk.
Noslēgušās jaunuzņēmumu un biznesa ideju autoru apmācības "Give me money"
Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Biznesa atbalsta centrs 26. maija līdz 30. augustam organizēja tiešsaistes apmācības un individuālas konsultācijas par finansējuma piesaisti jaunajiem uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem.
Četru apmācību ciklā piedalījās 16 uzņēmēji un 15 biznesa ideju autori no visas Latvijas – Ventspils, Valmieras, Tukuma, Cēsīm, Liepājas, Saldus, Rīgas, Jelgavas u.c. Apmācībās tika pasniegtas dažādas tēmas, tajā skaitā par finansējuma piesaistes iespējām no pūļa platformām, bankām, Altum, riska kapitāla fondiem u.c.
Noslēdzoties apmācībām 10 spēcīgākajiem dalībniekiem bija iespēja piedalīties ekspertu panelī, lai saņemtu ieteikumus tālākai biznesa idejas attīstībai un finansējuma piesaistei. Pieci dalībnieki ar visaugstāko gatavību ieguva iespēju divu mēnešu garumā saņemt individuālas konsultācijas, lai rezultātā iegūtu finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai. Uzzināt vairāk.
Projekta ietvaros Ventspils Augstkolā izstrādāti vairāki inovatīvi produkti mācību procesa pilnveidošanai
Projekta īstenošanas laikā tika izstrādāti vairāki inovatīvi produkti, ar mērķi ieviest un izmantot tādus digitālos risinājumus, kas ievērojami uzlabotu procesu norisi Ventspils Augstskolā. Šie inovatīvie produkti tagad ir plaši pieejami un izmantojami gan Ventspils Augstskolas darbinieku, gan studentu vidū. Uzzināt vairāk.
Uzzināt vairāk par projektu šeit.
Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī informācija atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.
Visas tiesības aizsargātas | Ventspils Augsto tehnoloģiju parks